Na základě usnesení ÚOK CHHL:

1. Ukládá povinnost pořadatelům výstav (fyzické osoby členové ČSCH i nečlenové ČSCH) požádat minimálně 2 měsíce před výstavou ÚOK CHMH o schválení výstavy na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., pokud chtějí výsledky výstavy byly zahrnuty do šampionátů. Platí pro veškeré akce pořádané od 1.3.2020. formulář zde

2. Schvaluje používání EE standardu za předpokladu účasti alespoň jednoho posuzovatele ze zahraničí. Pořadatelé (fyzické osoby a ZO neřízené ÚOK CHMH) mimo přímo řízených organizací ČSCH jsou povinni tuto skutečnost oznámit ÚOK CHMH minimálně 2 měsíce před konáním akce na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Platí pro veškeré akce pořádané od 1.3.2020.

3. Schvaluje úpravu a doplnění podmínek soutěže CAC od 01.01.2020 takto: max. počet posudků na jedné výstavě započítaných do soutěže CAC je za jeden výstavní den od 01.03.2020 jsou dva posudky, pokud nebude ÚOK udělena výjimka např. hostovaná výstava ze zahraničí.

4Mazlíci nečlenů a mladých chovatelů mohou být na výstavách hodnoceni zkušenými chovateli, za způsob hodnocení a výběr hodnotitele (poradce) zodpovídá pořadatel akce. (Pokud neposuzuje adept nebo posuzovatel nemůže být morče hodnoceno dle standardu C).