p1030564.jpg
Čeští vystavovatelé - zleva Ivana Dobiášovská, Martin Krofta, Míša Králíčková a jejich ceny

p1030363.jpgMožná víte, že se o víkendu 13.-14.9.2008 konala při výstavě ZOO Botanika v polské Wroclawi i výstava morčat. Čeští chovatelé byli zastoupeni chovatelskými stanicemi AndyMar (Martin Krofta), Kvik z Rychnova (rodina Dobiášovských) a Na Jezerce (Míša Králíčková a Ondra Výšek). Dá se říci, že se opakoval velký úspěch pro českou výpravu z minulého týdne. Na výstavě bylo cca 100 vystavených morčat, přičemž velká většina dlouhosrstých. Mezi vystavovately byli také chovatelé z Německa.

Posuzování se ihned v sobotu ráno ujala velice poctivě a přísně Anneke Vermeulen – Slik, prezidentka holandského klubu chovatelů morčat a dlouholetá chovatelka (přes 30 let). Posuzování probíhalo podle evropského standardu a dle zvyklostí Anneke bylo hodnocení opravdu přísné (bodové ohodnocení 97 bodů uděluje opravdu jedinečným morčatům, která jsou bezchybná, zaujmou,...). Jediné morče z výstavy obdrželo tuto známku Abbia Blackie AndyMar, což je dozajista velké uznání. Vcelku zajímavé bylo i rozdělení do věkových tříd - soutěžilo se celkem ve třech - "Baby" od 300g do 5ti měsíců; "Junior" od 5ti měsíců do 9ti měsíců; "Adult" (dospělý) od 9ti měsíců výše. Vítězové jednotlivých plemen vyhlašováni nebyli. Udělovány byly také certifikáty morčatům "Polský šampion - čekatel" (CAC - Certificate d´Aptitude au Championat).

Expozice morčat v rámci výstavy ZOO Botanika byla návštěvníky zvolena nejlepší expozicí celé výstavy. Tímto bychom rádi pogratulovali Polskému klubu chovatelů morčat za uspořádání moc pěkné výstavy.

Přesné výsledky budou dodány, ale něco málo pro Vás vylovíme z paměti :)
Best of Best - Best in Show
- 1. místo Abbia-Blackie AndyMar (AndyMar),
- 2. místo Adela vom Gotenholz (Na Jezerce),
- 3. místo Orianna AndyMar (AndyMar)
Nejlepší dlouhosrsté "Adult" rovná srst - Steinburg´s Glory (Kvik z Rychnova)
Nejlepší dlouhosrsté "Baby" irovná srst - Adela vom Gotenholz (Na Jezerce)
Nejlepší "Baby" in Show - Adela vom Gotenholz (Na Jezerce)
3. Nejlepší "Baby" in Show - Eressiel Kvik z Rychnova (Kvik z Rychnova)
Best junior in show - Orianna AndyMar (AndyMar)
Best adult in show - Abbia-Blackie AndyMar (AndyMar)
2. Best adult in show - Zelda (AndyMar)
Best  shorthair  - Abbia-Blackie AndyMar (AndyMar)
Fotografie budou doplněny během dneška.

Všem chovatelům za perfektní reprezentaci českého chovu gratulujeme !