V sobotu, 17. září, se konala další ze série Podzimních výstav morčat v Chebu. Opět jsme se sešli na chebské římskokatolické faře, kterou nám ochotně na dva dny půjčil pan farář Petr Hruška - jsme mu za to velmi vděční.

V pátek odpoledne náš výstavní tým zakryl co největší plochu koberce v sále, což se vyplatilo. A navečer nám pánové Bumba a Tvarůžek dovezli klece a začaly jsme stavět - posílené šampaňským jsme dostavěly lehce po desáté večerní a cestou domů jsme se zapomněly u "Krále", což zapříčinilo mou mírnou pomalost v sobotu. Nicméně se nám podařilo naskládat do členitého sálu všechny klece a mohla najet morčata.

Vystavovatelé se sjeli z celé republiky, nejdále to měla Magdaléna Neuwirthová, která dojela se svými poklady až z Brna. Z původně přihlášených 46 vystavovatelů jich dorazilo 41 a ze 176 morčat přijelo 150, což pro tento ročník znamená, že byl výstavou obeslanou největším počtem morčat v historii všech chebských výstav. A to nás velmi těší a hřeje u srdce.

Sešli se u nás samí výborní lidé a snažili se předvést to nejlepší ze svých chovů, a o tom svědčí rekordní počet vydaných čekatelských karet - kartu obdrželo skoro 81% morčat standardu A+B.

Ocenění bylo tentokrát jen diplomové s porcelánovými plaketami a mlsky pro morčáky + větší ceny pro důležitější kategorie.

Na závěr musím poděkovat mému výstavnímu týmu: Janě a Renatě a dále všem, kteří nám po skončení výstavy pomohli rozebrat klece - Denise a Míše a Andree a Ondrovi a Martinovi.

Děkuji také všem, kteří přijeli a udělali tak můj narozeninový den nezapomenutelným - moc díky.

A nesmím zapomenout na ty, kteří věnovali ceny - děkuji tedy všem partnerům výstavy:

- Jakubu Pánikovi, předsedovi OHK Cheb a zastupiteli Karlovarského kraje

- Ivanu Pajtašovi, majiteli superzverimexu Pajtaš v Sokolově

- JR Farm

- Darwin

- A Petru Navrátilovi, náměstku hejtmana Karlovarského kraje

Doufám, že se sejdeme zase příští rok na podzim v Chebu

Bára Lochmanová

Kompletní výsledky