I letos (12.7.2014) se opět konala v prostorách Čapkovy Sokolovny Letní Ostravská výstava morčat. Tento ročník byl trošku jiný. Počet morčat byl pouze 100 a poprvé jsme si vyzkoušeli místo klecí krabice od kávy. Firma Delikomat byla tak laskavá a darovala nám 100 krabic od káv do automatů. Jako klece se parádně osvědčily a navíc to vypadalo na stolech moc hezky. I morčátkům bylo fajn.

Posuzování se ujala nová posuzovatelka Anička Havlínová a práce ji šla od ruky. Celá výstava byla v báječné a uvolněné atmosféře.

Velkým překvapením pro vystavovatele bylo „technické zázemí“, které zajistila CHS Pískové Doly. Celá výstava se vyhodnocovala na počítači, takže na místě probíhal tisk diplomů a následně jejich laminace a tisk CACových kartiček. Nikomu nemusely tak upadat ruky od vypisování a vše šlo přečíst.

I na tak malou výstavu se mi povedlo sehnat dost sponzorů. Pro BISe byla hlavní cena klec na morče! A BISe vyhrála nádherná samička Quiskvalis Anubis od Míši Hejné. Chudák Míša si musela zavolat taxíka, aby se na nádraží dostala. Dojela totiž do Ostravy autem a odjížděla naprosto ověšená výhrami.

Myslím, že tento způsob Ostravské výstavy se osvědčil a rádi takto navážeme i příští rok.