Dne 21. 5. 2016 se v Sezimově Ústí v příjemném prostředí restaurace Hilton konala v pořadí již druhá výstava morčat. Pořadatelkami májových výstav jsou Eva Švecová (chs Silver Point) a Andrea Blažková (chs Blue Bee). Výstava byla pořádána formou „TISCHSCHAU“, každé morče mělo svůj vlastní box, který si zajišťoval vystavovatel sám. K posouzení byli i letos přizváni tři čeští posuzovatelé - Petr Tejml (chs Westminster), Andrea Kroftová (chs AndyMar) a Petra Tomášková (chs Farma Kvítkovice). Při zahájení výstavy dostali všichni posuzovatelé netradiční dárek podobě posuzovatelské zástěry. Jednalo se o DUO výstavu, tedy dvojí posouzení každého vystaveného morčete. Vystaveno bylo celkem 140 morčat (36 hladkých, 12 anglických crestedů, 2 američtí crestedi, 3 rexové, 33 US teddy, 2 rozety, 1 švýcarský teddy, 6 sheltií, 6 coronetů, 5 peruánců, 2 texelové, 1 merino, 10 morčat ve třídě mazlíků a 21 skinny), která byla posouzena dle platného českého standardu. Pro představu věku vystavených morčat uvádím rozdělení dle věkových tříd – třída ADULT 49 morčat, třída Junior 40 morčat a třída BABY 51 morčat.

V areálu restaurace Hilton byla v poměrně teplém počasí možnost občerstvení jak pro vystavovatele, tak i pro návštěvníky výstavy a pro vyžití malých účastníků výstavy bylo zážitkem využít přilehlé dětské hřiště s horolezeckou stěnou. V Sezimově Ústí je příležitost navštívit několik zajímavých míst. Konkrétně 1,5 km vzdálenou zříceninu Kozího hrádku, kde působil Jan Hus a další zajímavosti.

Při závěrečném vyhlašování vítězů výstavy byla předána ocenění a spousta cen, které pro vystavovatele zajistili sponzoři a pořadatelky výstavy (chs Z Turkovic, chs Silver Point, chs Blue Bee, chs Z Dobré vody, chs Kennel Isobel, chs Malatee Staff, chs Z Arku, chs Nika, chs U lundíků, chs Indian Way, chs De Dantes, chs Teddy Ze Šumavy, chs Garp, chs Nemo, chs Pod Řivnáčem, společnost Propesko, Auto Kelly, Energo Star, Tekro, krmivo Brit a Janev.cz. Z netradičních dárků bylo možné získat ptačí budku, dřevěnou stoličku, nebo přikrývku. Myslím, že se můžeme těšit na příští ročník a další překvapení, která pořadatelky připraví.

clip_image001

Nejlepšími morčaty roku 2016 jsou:

BIS krátkosrsté:

Issis Live whistles (majitel Jiří Kytner)

BIS dlouhosrsté:

Ondráš Nam Gaudium (majitelka Pavla Bednářová)

BIS bezsrsté:

Emporio Isobell (majitelka Dana Daňhová)