5. Horšovskotýnská výstava morčat

V sobotu 28. 7. 2012 proběhla již 5. Horšovskotýnskou výstavu morčat. Ta byla součástí 19. Horšovskotýnské výstavy králíků, drůbeže a holubů a Krajské výstavy ovcí a koz v rámci tradiční Anenské poutě. Přihlášeno bylo 75 morčat, nakonec dorazilo a bylo vystaveno 69 morčat. K vidění byla hladká, hladká satén, anglický crested, rozety a v dlouhosrstých šeltie, coroneti a peruánci. Mazlíků bylo 12.  Posuzovala Eva Dýnková.

Přejímka zvířat proběhla od 7.30 do 8.30 hodin. Posuzovat se začalo v 9.00 hodin. Vzhledem k nižšímu počtu zvířat posuzovala Eva Dýnková téměř bez přestávky, skončilo se kolem 13.30 hodin. Během posuzování mohli vystavovatelé vidět kromě stálých expozic vystavených zvířat i střihání ovcí, nahánění ovčáckým psem a vypouštění poštovních holubů. Zakoupit si mohli bohatou tombolu, jejíž hlavní cenou bylo živé sele. Ochutnat mohli výrobky z vepřového a skopového masa a z kozího a ovčího mléka nebo navštívit farmářské trhy. Zajít mohli i do města na Anenskou pouť, která je vyhlášená staročeským jarmarkem ve spodní části náměstí a hudebními vystoupeními v horní části náměstí.

Předání diplomů a cen bylo vyhlášeno na 14.45 hodin. Ceny předával předseda horšovskotýnské organizace pan Petr Lang, který si díky některým jménům morčat procvičil německý jazyk a nezapomněl zkomolit příjmení některých vystavovatelů. Ale to by nebyl on a aspoň byla legrace:) Děkuji všem, kdo se na přípravě a samotné výstavě podíleli. Děkuji členům ZO ČSCH Horšovský Týn za nákup výstavních klecí, za pomoc při stavění klecí, za vytvoření vylepšováku na podlážkách, protože ani nové klece, vyrobené přímo pro morčata nemusí být vždy dokonalé. Děkuji posuzovatelce Evě Dýnkové za posouzení a a vystavovatelům za pomoc při zapisování a vypisování kartiček čekatelů.

JU2L7293-1JU2L7316JU2L7365JU2L7369JU2L7381

Výsledky:

Nejlepší krátkosrsté adult: anglický crested Quargo Cavia Bohemia, černá - bílá, vystavovatel Petr Tryzna
2. nejlepší krátkosrsté adult: hladké Chupa Chups Mown Hay, bílá, vystavovatel Dagmar Bartůšková
3. nejlepší krátkosrsté adult: hladké satén Marsyas Beauty Sunset, krémová, vystavovatel Bára Matějovcová

Nejlepší krátkosrsté junior: hladké Marsyas Top Secret, krémová, vystavovatel Bára Matějovcová
2. nejlepší krátkosrsté junior: hladké Marsyas Yennefer Grace, krémová, vystavovatel Bára Matějovcová
3. nejlepší krátkosrsté junior: hladké Tauridica Z Elfího údolí, bílá červenooká, vystavovatel Jana Krausová

Nejlepší krátkosrsté baby: hladké Marsyas Brooklyn, bílá červenooká, vystavovatel Bára Mětějovcová
2. nejlepší krátkosrsté baby: hladké Marsyas Espirit, krémová, vystavovatel Bára Matějovcová
3. nejlepší krátkosrsté baby: anglický crested Träumelinchen Wolfhager StadtwaldZwerge, černá-červená-bílá, vystavovatel Jakub Jeřábek

Nejlepší dlouhosrsté junior: peruánec Nessaja od Kuličky, černá-bílá, vystavovatel Eva Skládaná