Pravděpodobně všichni asi vědí, co byla letošní speciální výstava morčat, kde a kdy se konala. Dveře výstavy byly uzavřeny před více jak měsícem, všechna morčata i vystavovatelé se snad z této třídenní akce zotavili a vzpomínají na příjemně prožité 3 dny výstavy.

9spec_20080827145743-050.jpgOsobně jsem se neúčastnil výstavy jako vystavovatel, ale jako jeden z týmu pořadatelů. Celá příprava výstavy započala v podstatě již v dubnu tohoto roku, kdy se začaly domlouvat první informace, které se týkají výstavy. Práce celého organizačního týmu byla výborná a pevně věřím, že to i na výstavě bylo znát.

Výstava pro všechny de facto začala ve středu 27. srpna dopoledne, kdy dorazily klece ze skladu ČSCH a pomalu se začalo stavět. Na přípravu výstavních prostor nejprve byli 2 lidé a po osobní zkušenosti - „nejhorších bylo těch pár schodů do výstavních prostor". Týž den se na přípravě podíleli další 2 pomocníci a bylo skvělé, že další ruce pomohly!

9spec_20080828163910-059.jpgTěžko lze polemizovat nad tím, jak při půjčení klecí a hlavně dřevěných podlážek ČSCH trvalo na jejich bezvadném a čistém navrácení, nicméně tohle platí asi jenom pro ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců. To, v jakém stavu podlážky dorazily - špinavé od výkalů králíků, holubů, slámy, hrůza, hrůza a možná ještě jednou hrůza. Pokud by při čištění pomáhal nějaký astmatik, tak by dnes už asi mezi námi nebyl. Expozice byla postavena, nám co jsme ji stavěli se to tak líbilo, doufáme, že i vám ostatním J. Nadešel čas večeře a my si užili velké porce místní restaurace a po 10té hodině večerní se odebrali nabrat síly na další den.

9spec_20080829134030-096.jpgVe čtvrtek měly proběhnout poslední přípravy před výstavou, mj. i instalace techniky pro projekci, přenos zvuku, focení,... nicméně při raním nákupu náplastí na ouška morčat, nějaký neřád odnesl většinu techniky, která byla připravena pro speciálku. Alespoň že posuzovací lístky zůstaly a přenos zvuku se povedl. A už se začali scházet první dobrovolníci a s nimi i první morčata. Výstavní prostory se naplnily vůní hoblin a sena a třídenní bydlení pro morčátka bylo kompletně připraveno.

9spec_20080829105617-080.jpgV pátek ráno byl výstavní areál již plný morčounů a vystavovatelů a netrpělivě se čekalo na příchod Thomase Brunnera, který posuzoval celý standard A (více jak 220 morčat), klobouk dolů Thomasi, excelentní výkon. Během pátku také probíhalo posuzování standardu B vyjma naháčů (Petra Mydlářová)  a standardu C (Lenka Fuksová). Výsledky byly známy a já pomalu začal přemýšlet co s diplomy za již posouzená zvířata a jak zpracovávat výsledky z posuzování Thomase, který posuzoval slovně a bylo poněkud obtížnější se ve všech výsledcích orientovat. Ale právě toto slovní hodnocení bylo divácky velice přitažlivé a chovatelé se leckdy dozvěděli mnoho zajímavého o svých chlupáčcích.

9spec_20080830100747-121.jpgV sobotu pak proběhla soutěž naháčů (standard B - skinny a baldwin - Andrea Kroftová), pokračovalo posuzování standardu A. V sobotu odpoledne pak vyhlášení výsledků standardu B - skinny a baldwin.

Výborná týmová práce všech organizátorů a překladatelek přispěla k úspěšnému doposouzení, zpracování výsledků, příprava diplomů. Hurá, vyhlášení, někteří vystavovatelé se zvědavě tázali, jestli nebude dříve, byli jsme rádi, že se stihlo víceméně podle programu :)

9spec_20080831142304-159.jpgCeny rozdány, morčátka se pomalu chystají na cestu do svých příbytků, šťastní výherci prohlížejí ceny, méně šťastní zvědavě prohlížejí své posuzovací lístky. A nyní nastává další velké díky, na „likvidaci" výstavy zůstalo velké množství pomocníků, bez kterých by se dozajista nestihlo uklidit tak rychle. Společně s Martinem Kroftou jsme jeli vrátit (čisté) klece k Lysé nad Labem... Výstava jako taková pro nás končila v neděli, tedy skoro v pondělí, pozdě v noci...

... i když vlastně... možná až nyní, více jak měsíc po výstavě, kdy je zveřejněn tento článek a fotografie.

Nemalé díky patří všem dobrovolníkům, kteří pomáhali při této jedinečné výstavě, včetně dozoru nad morčátky v noci.

Stejně tak je potřeba poděkovat sponzorům, kteří podpořili výstavu a věnovali ceny pro oceněná morčata.

Rád bych také vyjmenoval výstavní výbor, který má „na svědomí" celou výstavu:
-          Garant výstavy: Mgr. Bc. Andrea Kroftová
-          Veterinární přejímka: MVDr. Denisa Vítková
-          Reklama a prezentace: Hana Drhovská
-          Ostatní členové: Martin Krofta
                                         Petra Mydlářová
                                         Michaela Králíčková
-          Technické zabezpečení : já, něco se povedlo, něco ne, příště se povede !

Několik čísel na závěr:
-          Více jak 400 morčat
-          72 vystavovatelů
-          721 návštěvníků
-          111 udělených cen

Kompletní výsledky (0808 9.Speciální výstava - výsledky 96.50 Kb)
Fotografie z výstavy (v galerii zde)

Na závěr slova Andrey Kroftové:

Velice ráda bych poděkovala všem, bez kterých by letošní 9.Speciální výstava morčat nebyla takovou jakou byla. Nemalé díky patří všem pomocníkům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu výstavy, všem sponzorům, kteří umožnili vskutku zajímavá ocenění pro vítězná morčata a všechny vystavovatele. V neposlední řadě patří poděkování také všem členům organizačního výboru za velké úsilí spojené s průběhem výstavy.

Přátelé, bez Vás by to opravdu nešlo, moc si Vaši pomoci vážím.

Andrea Kroftová

9.Speciální výstavu morčat sponzorovali

logcentruma.png planetazvirat.gif banner_m.jpg darwin.jpg malina-logo.png anlogo.jpg
logo_lith.jpg ferplast.png avicentra.png banner_asan.jpg