Poslední říjnovou sobotu se konala Podzimní výstava morčat v Brně. Opět na stejném, prověřeném místě ve Středisku volného času v Lužáneckém parku. Velký sál byl příjemně vytopený, ke konci možná až moc. V předsálí se letos konal nějaký festival a na místě bylo drobné občerstvení, které určitě vystavovatelé ocenili.

Posuzování začalo s mírným skluzem. Stejně jako v Ostravě i teď vše běželo na počítači a tak tiskárna co chvíli „vyplivla“ nějaký diplom nebo čekatelskou kartičku. Velmi si cením pomoci všech, kteří přidali více či méně ruku k dílu. Celá výstava byla v 17,00 ukončena a vystavovatelé se rozutekli domů.

Nikol Maretková věnovala pro BISe velký balík hoblin firmy Allspan a jaké bylo naše příjemné překvapení, že jej vyhrála Míša Hejná , která vyhrála i BISe v Ostravě. BIS morče Brna 2014 je Zattane Anubis. Teď už byla Míša poučená a dojela autem (ovšem plně naloženým dalšími vystavovateli).

Posuzování se ujala MVDr. Denisa Vítková, která posoudila hladké morčata, oboje teddíky a mazlíky. Mgr. Anička Havlínová posoudila zbytek. Tedy oboje crestedy, skinny, dlouhány. Škoda, že dlouháni z výstav mizí a je jich čím dál méně. Obě posuzovatelky posuzovaly rychle, precizně a spravedlivě. Jejich oku neuniklo vůbec nic.

Opravdu ráda jsem viděla spoustu nových i starých přátel morčatářů. Od některých bych ovšem očekávala slušné chování alespoň na akci. Vizitka každého, jak se zachová.

Každopádně se i tak těším na příští ročník výstavy. Určitě bude zase v říjnu a zase v Lužánkách. Takže za rok se vidíme!

Sponzoři výstavy:

alt  altalt alt