První březnový den se konal již 4. ročník „speciálky“ krátkosrstých morčat v pražském Toulcově dvoře. Své svěřence vystavovalo rekordních 53 chovatelů z České republiky a Německa, k vidění byla všechna plemena uznaná standardem v počtech 71 hladkých, 32 anglických crestedů, 6 amerických crestedů, 1 rex, 13 rozet, 4 CH teddy a 46 US teddy. V kategorii mazlíků se sešlo 9 soutěžících. Výstava byla v double provedení a morčata posoudily Mgr.et Bc. Andrea Kroftová (hladké, americký crested, rex, CH teddy) , Mgr. Anna Havlínová (hladké, americký crested, rex, CH teddy, mazlíci) , Ing. Eva Dýnková (anglický crested, US teddy, rozeta), Petra Švarcová (anglický crested, US teddy, rozeta) a jedno posouzení mazlíků zařídila adeptka na posuzovatele Nikola Betková. Díky našemu technickému týmu se rychle vyhodnotily výsledky a natiskly Cacové kartičky, to ušetřilo spoustu času, takže vyhlášení bylo dříve než se plánovalo, což při nedělním odpoledni nikomu nevadilo. Vítězové si kromě pohárů a kokard odvezli mnoho dalších dárečků včetně již tradičních zeleninových bedýnek.

 

andreaannanikola

 

 

 

 

 

kokardy oceneni zelenina

 

Součástí výstavy byla i výtvarná soutěž obrázků na téma Morče a jaro. Sešlo se na 23 uměleckých dílek od malých i velkých chovatelů. O vítězi rozhodli vystavovatelé a návštěvníci, stala se jím 12ti letá Gabriela Vandasová z Písku.

obrazky navstevnici

Na tomto místě bych také ráda bych poděkovala sponzorům za podporu naší výstavy. Jsou jimi Limara, www.mujchov.cz, Altavet, Calibra, Krmiva Hulín, Pan Malina, Pavla Zemanová a dokonalá láska, FOR-CAVY.cz a chovatelské stanice – Pískové doly (úžasné technické zázemí) , Morčecí Doupě, Happy Guinea Pig, AndyMar, Cavia Bohemia, Mown Hay.

Nesmím zapomenout ani na pomocníky, kteří obětavě plnili své úkoly - Pavla Bednářová, Martin a Andrea Kroftovi (pomoc při přípravě výstavy a skvělé občerstvení), Zuzana Fiřtík - Brotánková, Eduard Fiřtík, Eva Kozelnická, Jitka Jiřičná, Karolína Kramolišová, Jiří Kytner, Dominika Sáblová, Josef Krobot, Michaela Muziková, Gabriela Vandasová, Marcela Matějovcová, Ivana Velnerová s rodinou a mnoho dalších, moc a moc děkujeme.

Za rok na 5. ročníku se těším na viděnou.

petraevamorcatamorce

 

Oceněná morčata na 4. výstavě krátkosrstých morčat

Nejlepší morče výstavy

Elegant Beauty Cavia Bohemia

Denisa Vítková

Nejlepší jednobarevné morče

Marsyas Nefertari

Barbora Matějovcová

Nejlepší vícebarevné morče

Josefína od Julie

Noemi Lisá

Nejlepší morče v kresbě

Inka Waikiki

Lenka Turnerová

Nejlepší satén

Marsyas Chelsea

Barbora Matějovcová

Nejlepší kolekce

Marsyas Chichinka, Irenka, Chachar, Guanako

Barbora Matějovcová

Nejlepší chovná skupina

Marsyas Chelsea, Guanako, Irenka, Chachar

Barbora Matějovcová

Nejlepší pár

Ikarus Juráš a Agathe Santé Mown Hay

Robin Velner

2.pár

Marsyas Chachar a Guanako

Barbora Matějovcová

3.pár

Quiskvalis a Nivellen Anubis

Michaela Hejná

     

Nejlepší adult

Elegant Beauty Cavia Bohemia

Denisa Vítková

2. adult

Marsyas Chelsea

Barbora Matějovcová

3. adult

Zannah Cavia Bohemia

Denisa Vítková

Nejlepší junior

Black Beauty Cavia Bohemia

Denisa Vítková

2. junior

Merci Juráš

Jiří Kytner

3.junior

Marsyas Guanako

Barbora Matějovcová

Nejlepší baby

Marsyas Nefertari

Barbora Matějovcová

2. baby

Carribbean Night Polar Light

Michal Černý

3. baby

Falka Anubis

Alena Bernášková