Plánované výstavy

Termíny výstav jsou převzaty z webu vystavy.klubmorcat.cz. Pokud pořádáte výstavu, zadejte událost nebo výstavu na vystavy.klubmorcat.cz, bude zde automaticky uveřejněna

1.Výstava krátkosrstých morčat se konala 4.3.2012 v Praze - v již dobře známém a oblíbeném ekologickém centru Toulcův dvůr.

Jednalo se teprve o druhou výstavu v České republice, která se uskutečnila formou „tischschau“.

Původně jsme se spolupořadatelkami Denisou Vítkovou a Andreou Kroftovou zamýšlely uspořádat výstavu menší, nicméně velký zájem vystavovatelů nás přiměl počet výstavních míst navýšit.

Nakonec tedy bylo 42 vystavovateli přihlášeno 154 morčat do standardu A a 17 morčat do standardu C, což byl při takové premiérové "krátkosrsté akci" velmi slušný počet.

Potěšila nás účast snad všech předních českých chovatelů krátkosrstých morčat, nechyběly ale ani úplně nové tváře.

K vidění bylo všech sedm krátkosrstých, standardem uznaných plemen, z nichž byli již tradičně nejvíce zastoupeni hlaďáci a US Teddy.

Co se posuzování týče, osloveny byly posuzovatelka Eva Dýnková a adeptka na posuzovatele Aneta Raušová.

K naší velké radosti obě dámy naše pozvání přijaly a svého úkolu se zhostily opravdu svědomitě, stejně tak jako Andrea Kroftová, která díky navýšené výstavní kapacitě musela usednout za posuzovatelský stůl také.

Eva Dýnková posoudila hladké, anglické i americké crestedy a rexe, Andrea Kroftová americké i švýcarské teddy a rozety. Aneta Raušová pak ohodnotila všechny mazlíky.

Oceněna byla vždy první tři místa v plemeni, jen v případě hladkých a US teddy se vzhledem k jejich velkému zastoupení zadávalo míst pět.

První tři místa v BIS kategoriích byla již rozdělena na třídy baby, junior a adult.

Vybrána byla vítězná morčata všech plemen v jednotlivých třídách a z nich pak byli zvoleni vítězové hlavních kategorií bez ohledu na výši dosažených bodů.

Oceněny byly rovněž tři nejlepší páry, nejlepší satén a samozřejmě i nejlepší morče výstavy.

Závěrem bychom ještě rády poděkovaly všem asistentům, kteří ochotně pomáhali s nošením morčat k posouzení, vypisováním čekatelských kartiček či jinak přiložili ruku k dílu, aby s chodem výstavy pomohli.

Opravdu velmi si toho ceníme, ještě jednou díky.

Poděkování samozřejmě patří také našim úžasným sponzorům, kteří 1.Výstavu krátkosrstých morčat sponzorsky podpořili:

Můj chov, Zoohit, JR Farm, Pila Komenický, Aveflor, Pan Malina, chovatelská stanice Von Adelaide a pořadatelské chovatelské stanice Cavia Bohemia, Andymar a Mown Hay.

Věříme, že se všem vystavovatelům i návštěvníkům na výstavě líbilo, všem vítězům ještě jednou gratulujeme a již nyní se na Vás těšíme na 2.Výstavě krátkosrstých morčat, jejíž termín konání je právě v jednání.

Za pořadatelský tým – Ivana Velnerová

 

1.krátkosrstá výstava Toulcák (124)1.krátkosrstá výstava Toulcák (67)1.krátkosrstá výstava Toulcák (74)1.krátkosrstá výstava Toulcák (98)1.krátkosrstá výstava Toulcák (78)1.krátkosrstá výstava Toulcák (61)1.krátkosrstá výstava Toulcák (64)1.krátkosrstá výstava Toulcák (119)1.krátkosrstá výstava Toulcák (137)1.krátkosrstá výstava Toulcák (140)1.krátkosrstá výstava Toulcák (58)1.krátkosrstá výstava Toulcák (16)

Nejlepší v plemeni:      
HLADKÉ 1. OJI NOELLE Mown Hay Ivana Velnerová
  2. Marsyas YORICCA Barbora Matějovcová
  3. MONA LISA Margarita Ivana Hanáková
  4. CHANSON DE LA SOIE Mown Hay Ivana Velnerová
  5. FLEUR DE LIS Mown Hay Ivana Velnerová
ANGLICKÝ CRESTED 1. COLUMBIA Cavia Bohemia Jiří Kytner
  2. QUARGO Cavia Bohemia Petr Tryzna
  3. GABRIELA Albis Jitka Hergetová
AMERICKÝ CRESTED 1. JAMAIKA Cavia Bohemia Denisa Vítková
  2. MOBELLA Cavia Bohemia Denisa Vítková
  3. VICTORY IN BLACK Cavia Bohemia Denisa Vítková
REX 1. LOVE BOY AndyMar Timea Kroftová
  2. ROMÁNEK Kammi Jana Mašková
  3. BUBEE AndyMar Timea Kroftová
US TEDDY 1. FORGET-ME-NOT Kvik z Rychnova Ivana Dobiášovská
  2. YOKO z Aldringenu Jan Kozel
  3. ZUZI Cavia Berusia Jana Rodová
  4. XINTY Od Nicolette Nikol Betková
  5. VALENTINA Cavia Ania Anna Havlínová
CH TEDDY 1. MATTONI Kvik z Rychnova Ivana Dobiášovská
  2. MIRAGE Kvik z Rychnova Ivana Dobiášovská
  3. NORTH STAR Kvik z Rychnova Ivana Dobiášovská
ROZETA 1. LUTZ Fénixovo Pírko Radka Machová
  2. XENIE Fénixovo Pírko Radka Machová
  3. SIRIUS Fénixovo Pírko Radka Machová
MAZLÍK 1. BUBLINA Markéta Srpová
  2. ABIGALY Czech G - Force Barbora Kubičková
  3. FALKARO Leontine Natálie Maroušková
       
Nejlepší krátkosrsté:      
BABY 1. VICTORY IN BLACK Cavia Bohemia Denisa Vítková
  2. MATTONI Kvik z Rychnova Ivana Dobiášovská
  3. LUTZ Fénixovo Pírko Radka Machová
JUNIOR 1. QUARGO Cavia Bohemia Petr Tryzna
  2. JAMAIKA Cavia Bohemia Denisa Vítková
  3. LOVE BOY AndyMar Timea Kroftová
ADULT 1. COLUMBIA Cavia Bohemia Jiří Kytner
  2. SIRIUS Fénixovo Pírko Radka Machová
  3. OJI NOELLE Mown Hay Ivana Velnerová
       
Nejlepší pár: 1. YANIS a JAMAIKA Cavia Bohemia Denisa Vítková
  2. BUBEE a LOVE BOY AndyMar Timea Kroftová
  3. ULTIMATE Od Nicolette a GUY Od Glorie Nikol Betková
       
Nejlepší satén:    Marsyas YOZEFFINE Barbora Matějovcová
       
Pohodář výstavy   GUY od Glorie Nikol Betková
       
Vítěz výstavy (BIS)   COLUMBIA Cavia Bohemia Jiří Kytner