Další rok je za námi a já s úsměvem vzpomínám na minulé roky, kdy jsem si nedokázala představit, že bychom se dostali k takovému počtu vystavěných morčátek jako bylo letos. Každým rokem se snažíme zlepšit, myslím, že letos měla výstava díky sponzorům velkou úroveň. Bohužel, ale až na návštěvnost

To přisuzuji jednak chybě v termínu – prodloužený víkend a hlavně letos začínaly prázdniny dříve, tak odjelo už dost lidí na dovolené. Ale myslím, že alespoň prodej tentokrát nevázl. Velice mile mě překvapily vystavovatelky skinny morčátek, které se dostavily ve velice hojném počtu (40 zvířátek). Ráno bylo sice v areálu trošku chladněji, ale myslím si, že během hodinky bylo takové teplo, že to morčátka chvíli v boxíkách vydržela.
Bohužel se skinny morčátky nemám žádné zkušenosti a netušila jsem, že se jim dá dát i místo podestýlky papírová podložka pro miminka.

Příště to napravíme, pokud ještě bude zájem u nás skinníky vystavovat. Za počáteční nedorozumění se omlouvám, ale morčátkům se již nějaký ten pátek nevěnuji a nepohybuji se v tom, snad to pochopíte, ty, na které je toto směřováno. Každým rokem se pokoušíme zařadit „do programu“ něco nového a člověk se učí z chyb. Jak jsem již řekla při vyhlašování výsledků, vím, že to nemáme dokonalé, ale myslím, že za ty 3 roky je za námi už vidět kus práce. Celkově se z mého pohledu výstava povedla, ale jsem opět poučená, že pro dobrotu na žebrotu.

Za prvé: jakmile proběhne uzávěrka, nepřibírám další vystavovatele za druhé: ti kteří se letos přihlásili a neomluvili se a chybějí mi díky nim peníze, se kterými jsem počítala do fondu výstavy (nejdřív si vše spočítám, s jakou částkou mohu pracovat a pak nakupuji a zařizuji ostatní). A jelikož mi letos chybí z mých peněz díky těmto lidem, kteří se neomluvili a zbytečně zabírali místa částka 1000,- jsem opravdu znechucená! Být mezi prvními přihlášenými a nebo volat po uzávěrce, jestli Vás ještě vezmeme a vy se neomluvíte, že nedorazíte…příští rok dodržuji striktně pravidla…Uzávěrka je tolikátého a jakmile nebudou peníze na účtu do daného termínu, před výstavou, nebudete zařazeni do katalogu a nebudete mít přístup na výstavu jako vystavovatelé.

A celkově??? Jaký mám z výstavy dojem? Největší milé překvapení bylo, že v půl třetí jsme měli již posouzená všechny morčátka. Posuzovatelky se tentokrát opravdu pilně činily a já jim za to velice děkuji. V půl čtvrté se podařilo vyhlásit všechny výsledky a rozdat ceny a kolem 16:00 hodiny opustili skoro všichni výstavní areál. Ale dál nevím…mám brečet a nebo se smát?? Ani jedno, ale příští rok se těšíme na ty, kvůli kterým dál výstavu pořádáme i když se morčatům už nevěnujeme. Poslední má slova budou patřit těm, kteří nám velice pomohli

Myslím, že VÁS jmenovat nemusím, všichni víte na koho je toto směřované! Patří VÁM mé velké díky. Moc si VÁS za to vážím! A mám vás moc ráda :-D

Krásný zbytek víkendu přeje Petra Borčanyová

Kompletní výsledková listina ke stažení (0907 Česká Lípa - kompletní výsledky 87.00 Kb)