Plánované výstavy

Termíny výstav jsou převzaty z webu vystavy.klubmorcat.cz. Pokud pořádáte výstavu, zadejte událost nebo výstavu na vystavy.klubmorcat.cz, bude zde automaticky uveřejněna

Výstavy

Vítězný potkan výstavy

Jawert Beris
samice, standard
ruská modrá solid
majitel: Miroslava Veselá
(ChS Beris)

Nejlepší
dospělý potkan

2. nejlepší
dospělý potkan

3. nejlepší
dospělý potkan

Aine Poli
samice, standard
topaz irish
majitel: Kateřina Roubová
(ChS Pako)

Boutchi od Riky
samec, standard
perlový solid
majitel: Blanka Lankočí
(ChS Smeagolie)

Caim of Gadda
samec, dumbo, rex
béžový solid
majitel: Líza Alžběta Švejdová
(ChS Od Lízy)

Nejlepší
mladý potkan

2. nejlepší
mladý potkan

3. nejlepší
mladý potkan

Jawert Beris
samice, standard
ruská modrá solid
majitel: Miroslava Veselá
(ChS Beris)

Damir od Adélky
samice, dumbo
ruská modrá berkshire
majitel: Martina Sigmundová
(ChS Od Adélky)

Bebešina Laguna
samice, standard
silver solid
majitel: Michaela Švrčková
(ChS Iletis)

Nejlepší kolekce potkanů

Tam
samec, dumbo
beige berkshire

Tin Tin
samec, dumbo
beige berkshire

Tilda
samec, dumbo
beige berkshire

chovatel, majitel: Dana Černá
(ChS Pod Bořněm)

Pořadatel: ZO ČSCH Rychnov nad Kněžnou, odbor chovatelů morčat - Cavia Club
  Posuzovatelé: Petr Tejml a Petra Švarcová

Vítězné morče výstavy

Hladké
Darkness
barva černá
97,5 bodů
vystavovatel: Andrea Kroftová
chovatel: import NL

Nejlepší dospělé morče

Nejlepší kolekce

Nejlepší mladé morče

Americký crested
Harriette Cavia Bohemia
barva černá
97 bodů
vystavovatel: Denisa Vítková
chovatel: Denisa Vítková

Anglický crested
Ira, Ina, Inés Elegans
černo - bílá
290,5 bodů
vystavovatel: Ilona Mohelská
chovatel: Ilona Mohelská

Hladké
Darkness
barva černá
97,5 bodů
vystavovatel: Andrea Kroftová
chovatel: import NL

1. - 4. listopadu 2007
Praha, Muzeum dětské kresby

Vítězové

nejlepší morče výstavy
clip_image002
Ina Elegans
anglický crested
černobílý
vystavovatel a chovatel: I.Mohelská

nejlepší krátkosrsté morče
třída dospělých

clip_image004
Ina Elegans
anglický crested
černobílý
vystavovatel a chovatel: I.Mohelská

nejlepší krátkosrsté morče
třída mladých

clip_image006
NafNaf Od Evelíny
US Teddy
čokoládový
vystavovatel a chovatel: E.Dýnková

nejlepší dlouhosrsté morče
třída dospělých

clip_image008
Hattori Hanso aus Zanana
peruánec
černobílý
vystavovatel: Z.Kupková
chovatel: import D

nejlepší dlouhosrsté morče
třída mladých

clip_image010
Luxury de Grande
merino
bílý tmavooký
vystavovatel a chovatel: L.Fuksová

 

V letošním roce se konala netradičně tradiční výstava morčat v Lounech. Tentokrát si mohli vystavovatelé vybrat ze dvou termínů, v sobotu nebo v neděli a nemuseli nechávat morčata po celé tři dny na výstavě. Myslím, že to vystavovatelé ocenili a nakonec někteří přijeli na obě výstavy. Počasí se vydařilo jako na objednávku a tak návštěvnost obzvlášť v sobotu byla poměrně velká. Oproti minulým rokům, kdy se posuzovalo v pátek docela v klidu, se letos chovatelé nosící morčata museli prodírat davem. Díky množství návštěvníků ale pro změnu nevázl prodej morčat.

V sobotu začala posuzovat Petra Švarcová standard A, kde bylo přihlášeno 81 morčat. Petra Mydlářová se ujala posuzování z přihlášených 44 nakonec jen 28 skinny morčat. K páté hodině odpolední již bylo vše jasné a byly tedy rozdány ceny pro vítěze. Některá morčata zůstala na posouzení i v neděli a tak nás čekalo docela zajímavé přečíslování klecí, aby morčata byla stále na svých místech. Nakonec se vše zvládlo do přejímky a tak nově vystavená morčata byla i v neděli umístěna tam, kam patří. Neděle byla na posuzování o mnoho klidnější i když návštěvníků se přišlo podívat také hodně. Posuzovatelky si standardy prohodily, takže Petra Mydlářová posoudila 80 morčat ve standardu A a Petra Švarcová 36 skinny morčat ve standardu B. Vše se stihlo na čas, i když závěrečné vyhlašování vítězů trochu hatilo bourání klecí sousedních chovatelů exotů. Ale i tak se ceny nakonec dostaly ke svým majitelům.

Dvě výstavy najednou byly na organizaci velmi náročné, už od samotné registrace ( bez registračního systému nemyslitelné - díky Ondro... ), a bez pomoci ostatních chovatelů na výstavě by se nedaly zvládnout. Takže musím poděkovat všem, kteří se na nich podíleli: posuzovatelkám Petře Švarcové a Petře Mydlářové, Báře Roučové, Lucce Bělinové, Denise Vítkové, Lence Duštírové a Jakubovi Jeřábkovi, Petře Wimmerové, Ivaně Velnerové, Radaně Zachové za zapisování, nošení morčat, vypisování čekatelských kartiček, krmení morčat, prodej až po konečný úklid. Díky patří také Ondrovi Výškovi za nafocení vítězných morčat a pár momentek ze sobotní výstavy, což jsem v neděli poněkud zanedbala. A také děkuji Báře Roučové (CHS od Doubravky) za sponzorský dar v podobě zeleniny pro vítězná morčata na obou výstavách. Také firmě JR Farm za pamlsky pro vítězná morčata a ZO ČSCH Louny za poskytnutí prostoru, klecí a čestných cen. V příštím roce se jistě sejdeme znovu, tentokrát pravděpodobně jen na jednodenní výstavě v sobotu. V neděli ráda přenechám prostor pro výstavu potkanů a případně myšek, pokud se o pořádání výstav přihlásí někdo z jejich chovatelů.

Jarka Minaříková – pořadatel výstavy

Sponzoři výstavy: CHS od Doubravky

JR Farm - chovatelské potřeby

ZO ČSCH Louny

Kompletní výsledková listina - sobota
Kompletní výsledková listina - neděle

Dosti netradiční výstava morčat se konala 11. září 2010 v Hradci Králové, v krásných prostorách střední odborné školy veterinární. Charitativní morčecí akce, navíc posuzovaná nikoli podle plemen, ale podle barev. Myslím, že na "den D" byli zvědaví úplně všichni, nejen my jako pořadatelky, ale i návštěvníci, vystavovatelé a posuzovatelky. :o)
Ale abych začala úplně od začátku. :o) Již v pátek v poledne se jelo pro výstavní klece, od tří odpoledne přišli ostatní pomocníci a začal se chystat celý prostor ve veterinární škole. Prostorná chodba se dvěma dvoupatrovými řadami klecí docela zúžila, na konec přišly ještě lavice pro skinníky. Boční prosvětlená chodba byla připravena pro posuzovatelky, tělocvična s vyrovnanými řadami židlí čekala na zajímavou přednášku o Mosambiku a obří kupa cen na vítězná morčátka. Horní patro patřilo klecím pro mazlíky a morčátka na prodej, u hlavního vchodu se usídlila pokladna. V sobotu ráno se ještě doplnila tombola a navěsily lístky na klece - a nával chovatelů z celé ČR mohl projít veterinární přejímkou, které se ujala MVDr. Vladimíra Teplá.
Zaplnění výstavního prostoru se netýkalo pouze čtyřiceti chovatelů, i když pod jejich početnými přepravkami s morčátky by zmizelo hodně metrů čtverečních. :-D Od osmi hodin na výstavu proudili také návštěvníci z Hradce Králové a okolí, celou akci do odpoledne shlédlo krásných 330 návštěvníků, kteří přispěli vstupným nebo pastelkami pro Mosambik, kterých se nám po výstavě sešlo celkem kolem 60 krabiček. :-) Příchozí byli často nadšeni a udiveni tolika různými druhy a plemeny morčat, velmi zaujali samozřejmě skinníci. I přes malý počet zástupců své obdivovatele získalo atraktivní zbarvení magpie, sympaťákem výstavy byl zvolen dlouhosrstý slateblue sheltiák. Pro děti byl připraven dětský koutek a soutěž v kreslení, ke spokojenosti všech proběhla také tombola (snad za každý lístek byla nějaká cena). :) Součástí které byla samozřejmě i živá zvířátka, králík a sedm pískomilů našlo nové domovy a tombola byla do čtyř hodin odpoledne zcela vyprodaná.
Chovatelské obavy, že všechno vyhrají jen hladkosrstá morčátka, se nakonec nenaplnily :-D. Jako příklad nechť slouží třeba třída bílá červenooká, kde první místo získalo plemeno texel. Ze strany morčátek brindle a málopočetných barev jsme byli vyloženě pochváleni, což mě moc těší. Opravdu oceňuji úsilí chovatelů, kteří jsou na „svoji“ barvu například jen dva v republice. A uvítala bych, kdyby šlechtění nových barev nebo okrajová zbarvení či plemena měla vždy ve světě chovatelů své čestné slunné místo. :)
Barevné posouzení morčátek se líbilo, nebylo jednotvárné a střídající se plemena příjemně pobavila posuzovatelky i přihlížející a chovatele. Moje obrovské uznání patří paní Vítkové i paní Kroftové, kterým šla práce neuvěřitelně rychle od ruky a i díky nim jsme mohli všechno dokonale včas stihnout. Opravdu, klobouk dolů. Řazení výstavních klecí podle morčecích barev od bílé, krémové, buff, přes červenou, čokoládovou, černou, po kresby a dvojbarená s trojbarevými morčaty bylo atraktivní na pohled a přesně splnilo moji představu o Barevné výstavě. :o)
Chvíli před pátou hodinou se začaly vyhlašovat výsledky. Mazlíci dostali pamětní listy, vyhlásily se jednotlivé barevné třídy, ocenění pro standard B, standard C a speciální ocenění. Hlavní ocenění za 1. morče červeno-žluté barevné řady, 1. morče černo-hnědé barevné řady a 1. vícebarevné morče a morče v kresbě... A to nejlepší samozřejmě nakonec. :o) Prvním morčetem výstavy se stala Esmeralda Margarita. Gratulujeme.
darovacismlouva Díky neuvěřitelné štědrosti jednak sponzorů, ale taky vás chovatelů vám mohu s velkou radostí oznámit, že sbírka pro nákup školních potřeb dětem v Mosambiku činí překrásných 20 023 korun! Částka byla předána církvi Element (www.element.cx) a darovací smlouvu zde ke shlédnutí přikládám. Moc děkuji i všem, co jste přispěli pastelkami, krabice plná vybraných školních potřeb byla taktéž doručena Elementu a brzy bude odeslána přímo do Chimoja.

Tyto peníze se podařilo vybrat hlavně díky neobyčejně početným návštěvníkům, prodané tombole, hojným darům sponzorů a záštitou všech jednotlivých ocenění konkrétními chovatelskými stanicemi. Dále sníženým nájmem, ručně roznošenou reklamou, sponzorsky tištěnými diplomy a mnoho dalšího. Všem dobročinně naladěným lidem na správných místech velmi děkujeme, bez vás by to nebylo možné. :)
Z celé výstavy mám skutečně dobrý pocit a chtěla bych ohromně poděkovat VŠEM POMOCNÍKŮM, kteří byli k dispozici na výstavě i před ní nebo po ní a pomáhali, pomáhali a pomáhali. :) Jen díky nim jsme například měli kompletně uklizený i zametený celý areál i s odvezenými a složenými klecemi v 9 hodin večer. :) Ještě jednou děkuji.

Noemi Lisá, pořadatel výstavy

a Marie Ležíková, pořadatel výstavy

 

odkazy na sponzory:

JR-Farm  chovatelské potřeby

miniShop Králíci.cz  - chovatelské potřeby

U Mlsného kocoura  chovatelské potřeby

Darwin's Pet s.r.o.  chovatelské potřeby

P&V(www.rytectvi-stejskal.cz) - rytecké práce

Audisbus(www.audis.cz) - regionální dopravce

Dita Targosz  grafický design

P1400567 Speciální výstavy jsou za námi… článek začíná vlastně stejně, jako v minulém roce, a stejně jako v minulém roce to nebude jenom “report” z výstavy, ale zkusím ze sebe dostat více :)

Letošní speciálky jsme jako tým pořadatelů začali plánovat na přelomu roku 2009 / 2010, myslím, že většina věcí byla připravena v předstihu, aby se jak vystavovatelé, tak návštěvníci mohli seznámit se vším potřebným. Také letos padla volba na Toulcův Dvůr, který je ideální pro pořádání takovýchto chovatelských událostí - opět se toto potvrdilo. V roce 2010 přijali pozvání dámy Lena Tysk - Švédsko, Anneke Vermeulen-Slik - Nizozemí a Mateusz Kozuch - Polsko. Tato volba byla opět jiná, jako v letech minulých a díky tomu mohli vystavovatelé získat nový pohled posuzovatelů na jejich zvířátka - morčata, myšky a potkánky.

P1400598 Finiš před přípravou výstav začal cca 2 týdny před výstavou, kdy se začaly připravovat jednotlivá ocenění, různé drobnosti, které jsou pro každou výstavu jednotlivě “nepodstatné”, ale jako celek tvoří výstavu krásnější. Vlastní stavba expozice začala v pondělí, kdy bylo dovezeno prvních 250 klecí a společnými silami postavena více jak polovina expozice (7 hodin stavby expozice můžete shlédnout v 6ti minutách zde). Ve středu vše vypuklo “na ostro”, v dopoledních hodinách dorazil zbytek výstavních klecí pro morčata, klece pro potkánky a s pomocí mnoha pomocníků byla postavena druhá polovina expozice - podestlána Asanem vyjma prodejní expozice. Vše bylo připraveno na večerní přejímku.

IMG_8693 Středeční večer byl celý v poklidu, na výstavu se dostavila cca 1/3 vystavených zvířat a již dopředu jsme tušili, co nastane ráno… a ono nastalo, poučení pro příště, kdo chce přejímku bez front, pak ve středu :). Lehce po 9té hodině ve čtvrtek začalo posuzování Leny Tysk, posouzeno bylo pouze plemeno sheltie, kde několik minut po 11té hodině přišlo oficiální zahájení výstavy a to za přítomnosti generálního managera společnosti Asan-CZ s.r.o. - generálního sponzora výstavy - pana Vladimíra Janickeho a RNDr. Martina Smrčka - generálního sekretáře ČSCH, DSC_4131který při této příležitosti předal také ocenění ČSCH předním českým chovatelům.

Po této krátké přestávce pokračovalo posuzování dalších plemen morčat, kde Lena vytrvala do pozdních večerních hodin a během jednoho dne byli posouzeni dlouhosrstí a krátkosrstí se strukturovanou srstí. Během čtvrtka také proběhlo posouzení standardu C adeptem na posuzovatele - Ivanou Dobiášovskou. Zde možná jeden malý povzdech… výstava standardu C byla od čtvrtka do neděle, ale bohužel se jí neúčastnili bezsrstí mazlíci, kteří dorazili pouze v sobotu. V pozdních odpoledních hodinách na výstaviště dorazila Anneke a vřele pozdravila své kamarády z minulého roku - milé setkání. V době, kdy dorazila Anneke právě probíhal seminář obecné genetiky, který byl pro mnohé velkým přínosem.

V pátek následně bylo dokončeno posuzování standardu A cca v 15 hodin, kde se s námi Lena rozloučila. Posuzování myšek měla ve svých rukou Anneke, kde všechny vystavené myšky (16) byly posouzeny během cca 2 hodin. Anneke se následně věnovala chovatelům, kteří mohli čerpat z jejích neuvěřitelných vědomostí. Tedy… druhý výstavní den za námi.

 

IMG_8776IMG_8821Sobotní ráno opět začalo přejímkovým shonem o cca dvoustech zvířatech, začaly další 2 výstavy - výstava bezsrstých morčat a 6.Speciální výstava potkanů. O posuzování morčat se postaral Mateusz Kozuch a potkánky posoudila Anneke. V tento krásný letní den výstavu navštívilo i nejvíce návštěvníků a také probíhaly různé semináře - genetikou počínaje, péčí o srst a kůži konče.  V cca 18:30 započalo vyhlášení vítězných bezsrstých morčat a také vítězných potkánků. Sobotní večer byl pak ve znamení malé slavnosti - pomocníci a posuzovatelé se sešli u malého pohoštění u ohně, společně všichni strávili velice příjemný večer a pozdě v noci (někteří hodně brzo ráno) odešli ke svým postelím.

A je tu neděle, den plný klidu a pohody, tedy relativně… vypukly přípravy na vyhlášení více jak dvouset ocenění standardu A, odjezd zahraničních posuzovatelů, poslední přípravy diplomů pro vítězná morčátka, kde každé morčátko mělo svou podobenku. Ještě před vyhlášením proběhl další seminář jak pečovat o kůži a srst morčátek. 14:36 (zpoždění celých 6 minut :)) započalo slavnostní vyhlášení, které opět bylo ve venkovních prostorách. Po vyhlášení se všichni vrhli na likvidaci expozice a během krátké chvíle bylo IMG_8824vše “pryč”.

To jsou jenom krátké poznatky z letošního ročníku speciálních výstav. Velké poděkování patří všem vystavovatelům, kterých bylo více jak 120, vystavovatelům ze zahraničí - Ruska, Polska, Německa, Nizozemí a Slovenska.

Tyto výstavy by nemohly být bez velké podpory všech sponzorů a pomocníků - velké díky.

Nemalé díky patří naším rodinám, za jejich bezmezné pochopení a toleranci - Díky Martine a Míšo!

 

… and Lena, Anneke, Mateuzs thank you for everything and for comming here, see you soon!

 

Příští rok, opět v Toulcově Dvoře od 11.8.-14.8.2011 nashledanou!

Letošní ročník kožlanské výstavy, která se konala opět pod taktovkou Petry Mydlářové, by se dala označit slovy pana Kemra “a chč…” buďme slušní, můžeme sáhnout po jiném filmu “Tento způsob léta zdá se být poněkud nešťastným”. Kdo zná, dovtípil se, že opravdu pršelo. Po raním přebrodění se bahnitým vjezdem bylo možné ubytovat morčátka v klecích a posuzování Petry Švarcové mohlo začít. Petře zapisovala adeptka na posuzovatele ze Slovenska - Lucia Tarabová. Na výstavě se sešlo kolem 15ti vystavovatelů a přes 80 vystavených morčat.

Ve chvílích, kdy ustal déšť bylo možné shlédnout další spoustu vystavených drobných domácích zvířat - králíků, slepic, holubů a dalších. V tombole někteří šťastlivci vyhráli nový přírůstek do “chovu”, víme nejméně o jednom králíkovi, který odjel do Prahy a o kohoutovi, který ještě před tím, než byl vyhrán, byl darován Petře Švarcové. Když přišlo na předání, kohout nakonec do Kvítkovic neodjel, asi mají vlastní budík :)

Ale zpět k morčatům, posuzování bylo ukončeno v příjemných 16 hodin a v 17 již byly vyhlašovány ceny, krátce na to se opět vystavovatelé probrodili bahnitou uličkou a hurá domů.

Všem vítězům gratulujeme a příští rok na shledanou.

zmokleKozlany1 zmokleKozlany2 zmokleKozlany5 zmokleKozlany3 zmokleKozlany4

Kompletní výsledková listina

VÍTĚZOVÉ:

Dospělý samec:

1. Santiago Sunny Rat - majitel: Kateřina Rážová (ch. s. Ze Svahu)

2. Fhobos von Percy - majitel: Kateřina Rážová (ch. s. Ze Svahu)

3. IQ test z Myshakova - majitel: Michaela Švrčková (ch. s. Iletis)

Dosěplá samice:

1. Bonácia Ze Svahu - majitel: Kateřina Rážová (ch. s. Ze Svahu)

2. Essence Z Hamaku - majitel: Tomáš Dvorský (ch. s. Z Hamaku)

3. Cikorka Lucicherry - majitel: Anna Kacerovská (ch. s. Algernon)

Mladý samec:

1. Bebešin Škubánek - majitel: Adéla Máčiková

2. Bebešin Searinox - majitel: Barbora Veselá (ch. s. von Percy)

3. Iraka AkaiTatsu - majitel: Kateřina Rážová (ch. s. Ze Svahu)

Mladá samice:

1. Xabea of Gremleen's - majitel: Eva Heinová (ch. s. Bebecha)

2. Bebešina Sušenka - majitel: Kateřina Rážová (ch. s. Ze Svahu)

3. Galapága Z Hamaku - majitel: Anna Kacerovská (ch. s. Algernon)

Nestandard samec:

1. Patrisia's Abbot - majitel: Lucie Hašková (ch. s. Ratwood)

2. Boris Z Hamaku - majitel: Jakub Rýpar

3. Ervin od Ddus - majitel: Pavel Sroka

Nestandard samice:

1. Alexis Dainty - majitel: Hana Paskerová

2. Wikie of NippyLand - majitel: Luce Hašková (ch. s. Ratwood)

3. Monie PotkanMarvel - majitel: Kristýna Sixtová (ch. s. Hryzalka)

Fuzz

1. Bibi's Curson - majitel: Barbora Veselá (ch. s. von Percy)

2. Damien Z Hamaku - majitel: Tomáš Dvorský (ch. s. Z Hamaku)

3. Faldíček od Ddus - majitel: Olga Vašťáková (ch. s. Ddus)

Rex:

1. Vortigern of Rat4U - majitel: Michaela Švrčková (ch. s. Iletis)

2. Bebešin Locutus - majitel: Martina Deutschová

3. Jacob Ze Svahu - majitel: Kateřina Rážová (ch. s. Ze Svahu)

Velveteen:

1. Santiago Sunny Rat - majitel: Kateřina Rážová (ch. s. Ze Svahu)

2. Solaris Iletis - majitel: Michaela Švrčková (ch. s. Iletis)

3. Qip PotkanMarvel - majitel: Kateřina Rážová (ch. s. Ze Svahu)

Dumbo:

1. Bebešina Obálka - majitel: Eva Heinová (ch. s. Bebecha)

2. Bebešina Ještěrka - majitel: Eva Heinová (ch. s. Bebecha)

3. Bebešina Qvarteto - majitel: Eva Heinová (ch. s. Bebecha)

Solid:

1. Edword Z Hamaku - majitel: Kateřina Rážová (ch. s. Ze Svahu)

2. Marchosias von Percy - majitel: Barbora Veselá (ch. s. Percy)

3. Dduška od Ddus - majitel: Olga Vašťáková (ch. s. Ddus)

Potkan s bílými znaky:

1. Cikorka Lucicherry - majitel: Anna Kacerovská (ch. s. Algernon)

2. Xabea of Gremleen's - majitel: Eva Heinová (ch. s. Bebecha)

3. Fleur de Yale de Loren - majitel: Lucie Tichá (ch. s. Loren)

Tento rok již potřetí Velká Losenice na Vysočině hostila výstavu morčat, která se konala při Podpeperské výstavě drobného zvířectva. Kromě morčátek, kterých po oba dny bylo vystaveno více jak 100, jste tak mohli shlédnout různé ptactvo kánárky počínaje, přes holuby až po pávy, stejně tak různé druhy drůbeže, králíky, ale také další domácí zvířata a plazy (žádné morče nedošlo k úhoně :)).

Při obou výstavách se u posuzování vystřídali Andrea Kroftová, Petr Tejml a Denisa Vítková, vystavovatelé tedy obdrželi posudky od různých posuzovatelů a mohli srovnávat. Sobotní část výstavy se nesla v duchu poněkud deštivého počasí, ale na neděli se vyčasilo a slavnostní vyhlášení mohlo proběhnout stejně jako v minulých letech ve venkovních prostorách. Vyhlašování se účastnil pořadatel a předseda ZO ČSCH Velká Losenice a ZO ČSCH Žďár nad Sázavou Václav Nedělka, Andrea Kroftová a také senátorka za kraj Vysočina Ing. Dagmar Zvěřinová a starosta obce Velká Losenice Miloslav Černý.

Tento malý chovatelský svátek v podobě 2 jednodenních výstav byl opravdu příjemným strávením víkendu a možnosti se potkat s kamarády chovateli.

Všem vítězům vřele gratulujeme !

Kompletní výsledková listina

Výsledky 5. Velkolosenické výstavy morčat

Ocenění Jméno Chovatel Vystavovatel
Čestná cena ZO ČSCH Velká Losenice -
nejlepší krátkosrsté morče výstavy
Independent Beauty Cavia Bohemia Vítková Denisa Vítková Denisa
Čestná cena ZO ČSCH Velká Losenice -
nejlepší dlouhosrsté morče výstavy
Apacs-Laki Rainbow Gabriel Glokler Ilona Kurc Karel
Nejlepší bezsrsté morče Caramela od Milundy Kasperová Monika Kasperová Monika
       
Nejlepší adult výstavy Kiara Cavia Bohemia Denisa Vítková Sadecka Michaela
2. Nejlepší adult výstavy Space Girl Berenlust NL Kroftová Timea
3. Nejlepší adult výstavy Xanadu z Westminsteru Petr Tejml Tejml Petr
       
Nejlepší junior výstavy Independent Beauty Cavia Bohemia Vítková Denisa Vítková Denisa
2. Nejlepší junior výstavy Apacs-Laki Rainbow Gabriel Glokler Ilona Kurc Karel
3. Nejlepší junior výstavy MaJas Emilion import NL Králíčková Míša
       
Nejlepší baby výstavy Argentina de Grande Fuksová Lenka Fuksová Lenka
2. Nejlepší baby výstavy Mirage Cavia Bohemia Vítková Denisa Vítková Denisa
3. Nejlepší baby výstavy Emma Margarita Hanáková Ivana Hanáková Ivana
       
Nejlepší skinny samice Caramela od Milundy Kasperová Monika Kasperová Monika
Nejlepší skinny samec Fido Sweet skinny pig Lenka Knoppová Knoppová Lenka
       
Nejlepší mazlík Rezečka AndyMar Kroftová Andrea Kroftová Timea
       
Nejlepší krátkosrstý pár U2 AndyMar Kroftová Andrea Kroftová Timea
Nejlepší krátkosrstý pár Space Girl Berenlust NL Kroftová Timea
2. Nejlepší krátkosrstý pár Cheops Pod Stránskou skálou Sadecká Michaela Hanáková Ivana
2. Nejlepší krátkosrstý pár Emma Margarita Hanáková Ivana Hanáková Ivana
3. Nejlepší krátkosrstý pár Evita el Cobaya import HU Sadecka Michaela
3. Nejlepší krátkosrstý pár Robin Pod Stránskou skálou Michaela Sadecká Sadecka Michaela
Nejlepší dlouhosrstý pár Ice Man z Westminsteru Petr Tejml Tejml Petr
Nejlepší dlouhosrstý pár Baunty z Westminsteru Petr Tejml Tejml Petr
2. Nejlepší dlouhosrstý pár Pachama Snowball Angelika Karpaty- Köhler Tejml Petr
2. Nejlepší dlouhosrstý pár Xanadu z Westminsteru Petr Tejml Tejml Petr
Nejlepší bezsrstý pár Večernice Pampeliška Marke Pavla Písařová Vanda
Nejlepší bezsrstý pár Itchy von der Kuschelwiese import D Písařová Vanda

5_los_1junior5_los_2junior

5_los_par_k5_los_par_d

  5_los_1adult 5_los_2adult5_los_3adult

5_los_1junior5_los_2junior5_los_3junior

5_los_1baby5_los_2baby5_los_3baby  

5_los_mazlik DSC_2329

 

Výsledky 6. Velkolosenická výstava morčat

Ocenění Jméno Chovatel Vystavovatel
Čestná cena ZO ČSCH Velká Losenice -
nejlepší krátkosrsté morče výstavy
Wally AndyMar Kroftová Andrea Kroftová Timea
Čestná cena ZO ČSCH Velká Losenice -
nejlepší dlouhosrsté morče výstavy
Sheeva Jezerka Králíčková Míša Králíčková Míša
Nejlepší bezsrsté morče výstavy Patriček Pampeliška Kasperová Monika Kasperová Monika
       
Nejlepší adult výstavy Wally AndyMar Kroftová Andrea Kroftová Timea
2. Nejlepší adult výstavy Sheeva Jezerka Králíčková Míša Králíčková Míša
3. Nejlepší adult výstavy Kiara Cavia Bohemia Denisa Vítková Sadecka Michaela
       
Nejlepší junior výstavy Independent Beauty Cavia Bohemia Vítková Denisa Vítková Denisa
2. Nejlepší junior výstavy Apacs-Laki Rainbow Gabriel Glokler Ilona Kurc Karel
3. Nejlepší junior výstavy Valentýna Pod Stránskou skálou Sadecká Michaela Vítková Denisa
       
Nejlepší baby výstavy Argentina de Grande Fuksová Lenka Fuksová Lenka
2. Nejlepší baby výstavy Yennefer Pod Stránskou skálou Michaela Sadecká Sadecka Michaela
3. Nejlepší baby výstavy Baunty z Westminsteru Petr Tejml Tejml Petr
       
Nejlepší skinny samice Večernice Pampeliška Marke Pavla Písařová Vanda
Nejlepší skinny samec Patriček Pampeliška Kasperová Monika Kasperová Monika
       
Nejlepší krátkosrstý pár Valentýna Pod Stránskou skálou Sadecká Michaela Vítková Denisa
Nejlepší krátkosrstý pár Helmut Stupsnasen AUT, Claudia Gebhart Vítková Denisa
2. Nejlepší krátkosrstý pár Noblesse Cavia Bohemia Vítková Denisa Vítková Denisa
2. Nejlepší krátkosrstý pár Space Girl AndyMar NL Kroftová Timea
3. Nejlepší krátkosrstý pár Evita el Cobaya import HU Sadecka Michaela
3. Nejlepší krátkosrstý pár Robin Pod Stránskou skálou Michaela Sadecká Sadecka Michaela
Nejlepší dlouhosrstý pár Ice Man z Westminsteru Petr Tejml Tejml Petr
Nejlepší dlouhosrstý pár Baunty z Westminsteru Petr Tejml Tejml Petr
2. Nejlepší dlouhosrstý pár Oscar z Úholiček Chundelová Jarka Kurc Karel
2. Nejlepší dlouhosrstý pár Dukati Peru de Grande Fuksová Lenka, Kurc Karel Kurc Karel
Nejlepší bezsrstý pár Večernice Pampeliška Marke Pavla Písařová Vanda
Nejlepší bezsrstý pár Itchy von der Kuschelwiese import D Písařová Vanda

6_los_1adult6_los_2adult

6_los_par_k6_los_par_d6_los_par_s

6_los_1adult6_los_2adult6_los_3adult

6_los_1junior6_los_2junior6_los_3junior

6_los_1baby6_los_2baby6_los_3baby 

6_los_nahy

3. výstava morčat v Horšovském Týně byla součástí 17. Horšovskotýnské výstavy králíků, drůbeže a holubů a Krajské výstavy ovcí a koz. Přihlášeno bylo 70 morčátek, nakonec jich dorazilo 54. Takže taková malá komorní výstava s velice příjemnou atmosférou. Někdo se z účasti omluvil, někdo bohužel ne.

Vystavovatelé i návštěvníci výstavy měli možnost shlédnout expozici králíků, drůbeže, holubů, ovečky deseti plemen a tři plemena koz. V doprovodném programu bylo možno shlédnout ukázku stříhání ovcí a ovládání pasteveckých psů. Děti měli možnost povozit se na ponících. Nedělní program pak doplnila jezdecká ukázka Štěpána a Adama z Ostroha u Chebu a ukázková expozice exotického ptactva.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na výstavě podíleli, posuzovatelce Evě Dýnkové, ale i vystavovatelům zato, že přijeli a že pomohli během výstavy s nošením morčátek, ale i se zapisováním.Také chci moc poděkovat Ondrovi Výškovi za bezvadnou spolupráci při správě registračního systému.

Před touto 3. výstavou morčat jsem jakožto pořadatel zvažovala, že příští, již 4. výstavu v Horšovském Týně, pořádat z časových důvodů nebudu. Po debatách s některými vystavovateli a členy naší ZO jsme se dohodli, že pokud to jen půjde, příští výstavu morčátek uspořádám opět. Návštěvníci naší výstavy se na morčátka těší, výstava má velký ohlas a už dlouho před výstavou se ptají, zda morčátka zase budou. Byla by škoda v pořádání výstavy nepokračovat. A taky - hrozně moc bych přála Evině Dýnkové, aby vyhrála selátko v tombole. Letos se to opět nepovedlo, tak že by za rok?:)

Michaela Holubová

Fotografie z výstavy
Výsledková listina

Výsledky:

Nejlepší krátkosrsté adult

1. místo - Odetta Mown Hay, 97,5 b., vystavovatel: Barbora Roučová

2. místo - Melody Cavia Anie, 97,5 b., vystavovatel: Barbora Roučová

3. místo - Karmen, 97,5 b., vystavovatel: Petra Švarcová

 

Nejlepší krátkosrsté junior

1. místo - Ellie II Broučínov, 97,5 b., vystavovatel: Lucie Sirotková

2. místo - Uršula od Doubravky, 97,5 b., vystavovatel: Barbora Roučová

3. místo - Pachma´s Rachel, 96,5 b., vystavovatel: Bára Matějovcová

 

Nejlepší krátkosrsté baby

1. místo - Pepsi Cola Brusinka, 97 b., vystavovatel: Jana Rodová

2. místo - Rozárka Brusinka, 96,5 b., vystavovatel: Dana Schrollová

3. místo - Pepsi Brusinka, 96,5 b., vystavovatel: Dana Schrollová

 

Nejlepší dlouhosrsté adult

1. místo - Usherwood Aurora, 97 b., vystavovatel: Milan Škoda

2. místo - Percy z Westminsteru, 97 b., vystavovatel: Milan Škoda

3. místo - Pachama Sugar, 95,5 b., vystavovatel: Milan Škoda

 

Nejlepší dlouhosrsté junior

1. místo - Urs vom Sulzbach, 96 b., vystavovatel: Lucie Bělinová

2. místo - Caesare Rainbow, 95 b., vystavovatel: Lucie Bělinová

 

Nejlepší dlouhosrsté baby

1. místo - Peena z Black Bridge, 96 b., vystavovatel: Lucie Bělinová

 

Nejlepší mazlík

1. místo - Dany Markasimo, 98,5 b., vystavovatel: Lucie Juhová

2. místo - Caramel Markasimo, 98,5 b., vystavovatel: Lucie Juhová

3. místo - Ředkvička z Hvězdné, 98,5 b., vystavovatel: Lucie Juhová

3.7.2010 se v areálu Toulcova dvora konala 1.Pražská výstava dlouhosrstých morčat. Na výstavě se sešlo 25 vystavovatelů a to nejenom z České Republiky, ale také z Německa. Článek bude doplněn…

Tato výstava by se neobešla bez sponzorské podpory:

Chovatelské potřeby “U Mlsného kocoura

Výrobce krmiv “Darwin

Seno a podestýlka “Pan Malina

Výroba podložek pro morčata “PettyPett

Krmiva pro hlodavce “Biokron

Chovatelská stanice “Saxabara - Dana Třísková

ZO Chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců

Chovatelská stanice “Jezerka

Chovatelská stanice “Egeria - Bára Lochmanová

Chovatelská stanice “Od Kazbundy - Kateřina Havlenová

web optimalizovane-it.cz

Děkujeme všem za přízeň a podporu a na další výstavě nashledanou.

Míša Králíčková a Ondra Výšek

posuzovani ceny1 ceny2

 

srst par

bis fintic

Výsledky z Velvarské výstavy

Kompletní výsledková listina (xls)

Nejlepší dlouhosrsté adult Oscar z Úholiček Kurc Karel
Nejlepší dlouhosrsté junior Mabel z Bonity Dernerová Kristýna
Nejlepší dlouhosrsté Baby Almond z Westminsteru Tejml Petr
Nejlepší dlouhosrsté morče Almond z Westminsteru Tejml Petr
     
Nejlepší krátkosrsté adult Bee Andymar Kroftová Timea
Nejlepší krátkosrsté junior Independent Beauty Vítková Denisa
Nejlepší kratkosrsté baby Valentýna pod Stránskou sk Vítková Denisa
Nejlepší krátkosrsté morče Bee Andymar Kroftová Timea

Myšlenka pořádat někdy výstavu v Hradci Králové se zrodila na výstavě v Bohdalově. Od té doby uteklo dost času a o výstavě se nemluvilo a nějak se i zapomnělo. V lednu za mnou přišlo pár chovatelů, jak to tedy bude a ať ji zkusím uspořádat….a tak celá tato akce začala.

Zvolila jsem prázdný termín v půlce dubna, ale po pár týdnech jsem byla požádána o jeho přesunutí, kvůli jiné výstavě. Tak bylo po chvilce rozhodnuto a výstavu jsem posunula na první víkend. Teprve v průběhu času jsem zjistila, že letos vyšel Velikonoční svátek na následující pondělí a odtud tedy vzešel i název výstavy.

Prostory se nám podařilo sehnat v Třebechovicích pod Orebem, kde nám byl nabídnut čistý a pěkný prostor s veškerým vybavením od pana předsedy Pavelky a proto se výstava konala tam. A jsme za to nyní moc rádi.

Kdo na výstavě byl, tak poznal skvělého posuzovatele a víceprezidenta Evropského svazu Helmuta Sakace z Rakouska, který přijal mé pozvání a udělal nám tím velkou radost. Díky jeho požadavku posoudit za den max 80 morčat bylo rozhodnuto, že výstava bude dvoudenní. V sobotu byla vystavena dlouhosrstá plemena a v neděli poté krátkosrstá. Po oba dny pak byla jak expozice mazlíků, tak prodej. A abych nepsala hotový román, tak nebudu popisovat, jak náročné, jako pro začátečníka, pro mne pořádání první výstavy bylo. Ale museli jsme zařídit milion věcí a tak musím velmi poděkovat příteli Michalovi Pospíšilovi, manželům Šmídovým (kde se chudák Jindra málem strhal při nošení a stavění klecí a když jsme spolu v pátek zdobili sál, tak sotva chodil) a poté moji mamince a sestře, které vám všem napekly ty výborné koláčky a další dobroty…což jste dle reakcí ocenili více, jak zahraničního posuzovatele J

Celá přejímka proběhla v sobotu i v neděli v klidu a bez problémů a posuzování začalo na minutu přesně. I když pár opozdilců bylo, ale přeci jen z vlastní zkušenosti vím, že pokud jste z daleka, tak se občas opozdí každý…

Všichni vystavovatelé dostali uvítací velikonoční balíček složený z pozorností od sponzorů – přes propisky, reklamy, brožury o našem krásném Královéhradeckém kraji, vzorečky šamponů, půl kg směsi od Apetitu, balíček sena atd….málem bych zapomněla na naše umělecké dílo! – perníkový zajíc s pamětní listinou. Věřte, že na malování zajíců (40 ks) jsem zneužila půlku své rodiny i s příbuznými. Takže jste mohli dostat zajíce malovaného panem MUDr. Fifikem, Bc. Dagmar Třískovou, Ing Pospíšilem, mnou a dalšími členy, kteří se na malování opravdu vyřádili…no někde to bylo i poznat J

Helmut Sakac chtěl přijet až v sobotu ráno a tak jsme do jeho příjezdu trnuli, zda dorazí v pořádku. Dorazil…jako milý, sympatický a vtipný pán, který na všechny strany zářil úsměvy a buď vtipkoval nebo dával cenné rady. Velkým překvapením jak pro něj, tak pro vás byl 13 letý Honzík Zelený, který bravurně překládal, a to bez sebemenšího zaváhání.

Jak už bylo řečeno, v sobotu byli vystaveni peruánci, alpaky, texlové, šeltie, merina a coroneti. Sjelo se jich kolem 70 a v některých třídách tak vznikla veliká konkurence (např. 11 jedinců) Naopak v jiných třídách byli třeba jen dva jedinci a jelikož darů od sponzorů bylo dost, třídy jsem neslučovala a tak stačilo získat 94b a pohár byl doma.

Začalo se alpakami a peruánci, kde bodíky nebyly zrovna vysoké a my se všichni začali obávat, že je Helmut opravdu přísný, jak zde tyto zvěsti již delší dobu kolovaly. Ovšem po příchodu coronetů řekl Helmut ,,všechna čest,, a od té doby jsem vypisovala kartičky na čekatele jak na běžícím pásu. Velmi zajímavé bylo, že se Helmut zabýval zvířaty důkladně a poměrně dlouho, ale dokázal to naplánovat tak, že s posuzováním skončil cca v 15hod., a to stihl dokonce i oběd. Já měla diplomy vytištěné a podepsané již z domu, a tak nyní stačilo diplomy místo oběda jen nadepsat a mohlo se jít vyhlašovat výsledky. V 17 hod už v sále nebyl nikdo kromě nás, kdy jsme měnili podestýlku a připravovali vše na neděli.

V neděli se vše odehrávalo úplně stejně jako v sobotu, akorát jsme výstavu končili ještě dříve a to udělalo radost určitě všem. Helmut je chovatelem především krátkosrstých morčat ve světlé řadě, proto byl ve svém živlu a body rozhodně nešetřil J

Závěr výstavy byl zakončen jeho slovy:

,, Co do kvality to byla opravdu super výstava a i když jsem si říkal, že bude menší, tak mě nakonec velmi mile překvapil počet kvalitních zvířat a připravenost výstavního prostoru. Zvířata byla čistá, velice pěkná a opečovávaná. Je vidět, že v ČR se mají morčátka skvěle. Byly to pro mne 2 opravdu hezké dny a udělaly mi radost. Jako viceprezident Evropského svazu děkuji za pozvání, potěšilo mě.“

Vítězná morčátka a jejich majitelé si odnesli krásné ceny v podobě pohárů, medailí, kokard krmiva a steliva a na hlavní vítěze čekaly navíc krásné a veliké klece, trička atd.

Aby těch všech cen nebylo málo, požádala jsem Helmuta, zda by nevybral dle svého úsudku i nej mazlíka, morče sympatie a poté 2 čestné ceny – jakákoliv 2 morčata ze standardu A a bylo zcela v jeho kompetenci, která to budou. Kdo to byl, o tom více ve výsledcích na konci i s odůvodněním proč.

Nesmím zapomenout velmi poděkovat za všechny ceny našim štědrým sponzorům, kterými byli DARWIN´S, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ, PETY, SIRIUS, KRMENÍ MAZLÍČKU, MLSNÝ KOCOUR, JR FARM, BEA NATUR a další sponzoři z řad chovatelů – chs Dandelion, chs Saxabara, chs Cavia Tan a Queen Star, MUDr. Zdeňka Fígrová atd.

Ještě jednou sponzorům velmi děkuji!

Také moc děkuji všem, kteří se podíleli na nošení morčátek, vypisování kartiček na šampiona, registrací atd. Opravdu díky J

No, na to, že to byla moje premiéra si myslím, že výstava proběhla dobře a doufám, že se líbila hlavně vám vystavovatelům! Pokud se rozhodnu uspořádat výstavu i příští rok, můžete se těšit opět na nějakého zahraničního posuzovatele…seznam je dlouhý J a pokud opět seženu takto štědré sponzory, můžete se těšit i na podobné ceny.

Všem děkuji za účast a příjemnou atmosféru, kterou jste výstavě dodali právě vy a vaše úsměvy.

Dne 7.2.2010 proběhla velmi úspěšná Zimní výstava morčat v Opavě-Kylešovicích. Přihlášeno bylo 80.morčátek od 20.vystavovatelů. Posouzení zajistila Petra Mydlářová, které bychom touto cestou chtěly poděkovat, že k nám vážila tak dlouhou cestu. Poděkovaní patří také sponzorům ( STELIVOBORTEL,JR FARM ). A Kláře Madejové za nápad a udělaní krásných keramických cen a diplomů, dále všem co nám na výstavě pomáhali (Pettraska, Michaela, Kačka, Barča, Klára, Janička, Jirka, Noemi). Součástí výstavy byla také tombola a občerstvení pro vystavovatele. Uvařit si mohli teplý čaj nebo kafe a zakousnout buchtu nebo chlebíček. Pro morčátka byla nachystaná zelenina, tvrdý chleba, seno a Cavia complete na papaní. Na této výstavě jste si také mohli zakoupit přírůstek do rodiny (morčátka, andulky, zebřičky). A v tombole vyhrát klec, andulky, morčátka, mlsky pro morčátka, kytičky, hrací karty a další krásné ceny. Příjemným zpestřením byl “foto koutek” Ondry Výška, který svými fotografiemi nejen morčátek udělal radost mnoha lidem.

K naší velké radosti se výstava líbila a srdečně vás zveme na další výstavu, která se uskuteční dne 29.8.2010 více informací dodáme později.

Za ZOČSCH Opava-Kylešovice

Jana Hrabovská a Petra Kokošková

Výstavu sponzorsky podpořili:
STELIVOBORTEL - www.stelivobortel.cz
JR FARM - www.jrfarm.cz
Facebook

Kompletní výsledková listina

DSC_8561 DSC_8563DSC_8779 DSC_8726

Dne 3.12.2011 proběhla v Olomouci, v Kulturním domě Lola 4.Vánoční výstava ušlechtilých morčat. Pro mnohé byla tato tečka za výstavní sezonou 2011 netradičním zážitkem. Poprvé v ČR se totiž výstava morčat konala formou Tischschau. Morčátka byla umístěna na stolech v přepravkách či boxících, které si donesli sami vystavovatelé. Mohu říci, že morčátka měla často větší komfort a pohodlí, než ve výstavních klecích, kde mohou být například stresována náruživým sousedem. Mé prvotní obavy se po nekonečné, ale úspěšné přejímce rozplynuly a když jsem viděla nesmírnou schopnost a ochotu nosičů, kteří bravurně hledali číslo stolu a číslo morčátka, byla jsem zcela spokojená. Posuzovatelům Petře Švarcové a Petru Tejmlovi šlo posuzování od ruky a kolem čtvrté odpolední měli hotovo. Vyhlášení vítězů proběhlo kolem půl šesté večerní. Oceněná morčátka si odnesla množství nádherných cen, za které z celého srdce děkuji našim skvělým sponzorům. Zejména pak f. Beaphar, která byla hlavním sponzorem výstavy, a díky níž si každý vystavovatel už od přejímky odnesl dva 1,5kg balíky granulek Beaphar CARE+

Hlavní sponzor:

beaphar-logo4

Další sponzoři:

JRFarm_banner_468x603Logo-AKINU3logo-POWER-VIT-WWW3navi_top_logo4plaek3PROFIBED3z64BANNER_2011_490_310_MP_11_v1-023bortel_thumb

Hlavní vítězové výstavy:

Vítěz výstavy - Campari Juráš - Jirka Kytner

Nejlepší dlouhosrsté - Piccadilly v Kleinen Olymp, Míša Králíčková Nejlepší krátkosrsté - Campari Juráš - Jirka Kytner

1. dlouhosrsté adult - Piccadilly v Kleinen Olymp, Míša Králíčková 2. dlouhosrsté adult - Emička Rainbow, Tereza Chudá 3. dlouhosrsté adult - Party Girl v.d. Alten Bahn, Kornelia Petrovičová

1. dlouhosrsté junior- Zamoa v.d. Alten Bahn, Vladimíra Fidrmucová 2. dlouhosrsté junior - V.I.P. de Grande, Lenka Fuksová 3. dlouhosrsté junior - Zumba de Grande, Lenka Fuksová

1. dlouhosrsté baby - Rosa Rainbow, Kornelia Petrovičová 2. dlouhosrsté baby - Debora Saxabara, Lucie Bělinová 3. dlouhosrsté baby - Fly Cornelia Cavia, Kornelia Petrovičová

1. krátkosrsté adult - Doubravka z Hasičárny, Tomáš Otava 2. krátkosrsté adult - Independent Beauty Cavia Bohemia, Denisa Vítková 3. krátkosrsté adult - Xenyanna Cavia Bohemia, Denisa Vítková

1. krátkosrsté junior - Campari Juráš, Jirka Kytner 2. krátkosrsté junior - Waneff Illusion Mown Hay, Ivana Velnerová 3. krátkosrsté junior - Amazing Satin Cavia Bohemia, Denisa Vítková

1. krátkosrsté baby - Jamaika Cavia Bohemia, Denisa Vítková 2. krátkosrsté baby - 'Urissa Savonnier, Nikol Lencová 3. krátkosrsté baby - Devon Eve Mown Hay, Nikol Lencová

1. bezsrsté - Extazy Vandulka, Lucie Kolářová 2. bezsrsté - Charman Cavia Ania, Monika Šteflová 3. bezsrsté - Carbon Krabatar, Rostislav Pavka

1. mazlík - Ulli v.d. Adria, Jan Petřík

2. mazlík - Genum Mandarinka, Tereza Špalková 3. mazlík - Elf od Bejbinky, Eva Hrušková

V areálu výstaviště v Lysé nad  Labem – na 1st DOUBLE (CAVY) SHOW. Jednalo se  o první výstavu tohoto charakteru u nás a tak doufáme, že se premiéra vydařila. Vystavovatelé na svá morčata během výstavního klání získali 2 posudky od dvou posuzovatelů. V případě, že v obou případech získalo morče 95 bodů  a více obdrželo ke každému posudku, stejně jako na jiných výstavách, čekatelskou kartičku. Pro udělení ocenění v plemeni byly rozhodující součty obou posudků. V případě, že byl počet bodů shodný, následoval rozstřel. Při rozstřelu mezi plemeny nemuselo být vítězem morče s nejvyšším bodovým ziskem, pokud kategorii hodnotilo 2 a více posuzovatelů. Vyhlášení výsledků proběhlo v  neděli v 11:00 u expozice morčat.

V pátek posuzovali Andrea Kroftová a Denisa Vítková a v sobotu Petr Tejml a Petra Švarcová, standard C "morčecí voříšky" posoudili adepti na posuzovatele Anička Havlínová (CZ) a Michal Sviatko (SK).
V sobotu dopoledne proběhlo školení pro adepty na posuzovatele na téma bezsrstá morčata.
Touto cestou bychom rády poděkovaly generálnímu sponzoru, společnosti Asan, která již několik let podporuje naše výstavy dodáváním podestýlky pod vystavená morčata a dárky pro vítěze. Náš dík patří  panu generálnímu sekretáři  ČSCH Martinu Kabátovi za podporu a panu Matěji Kosmákovi za vstřícnost při stavbě expozice.

Na dalších výstavách  na viděnou se těší       Andrea Kroftová a Denisa Vítková

Kompletní výsledky

Vítězná morčata

Poslední říjnový víkend patřil v Bohuňovicích morčatům. Po oba dny se zde sjelo na 150 morčat od téměř padesátky vystavovatelů. Uvítala je bohatá Halloweenská výzdoba a nechyběli netopýři, ani vydlabaná dýně. Jako malé občerstvení si vystavovatelé mohli nabídnout muffiny nebo malé bábovičky. Kolem 10 hodiny se začalo posuzovat. Oba dny měly pod taktovkou posuzovatelky Denisa Vítková a Andrea Kroftová. Hodnocení jim šlo od ruky - kolem třetí odpoledne bylo hotovo a mohlo se začít chystat vše potřebné k vyhlášení výsledků. Vítězná morčata dostala diplom, druhá místa v plemeni navíc medaili, první kokardu a dortík s netopýrem a na hlavní místa čekaly poháry a broušené sklenice.

Po vyhlášení se všichni rozjeli do svých domový a my doufáme, že na další 7. a 8. výstavě morčat v Bohuňovicích se opět sejdeme v takto hojném počtu.

Na závěr bychom chtěly ještě jednou velmi poděkovat panu Ladislavu Nétkovi za skvělé zajištění celé výstavy a ohromnou ochotu a obětavost a také Pavlovi Schnaubeltovi za skvělou obsluhu celého občerstvení. Děkujeme!

Pořadatelky Anna Havlínová a Bc. Lucie Štefánková

clip_image0025. Výstava morčat v Blatné

Dne 20.8.2011 se konala již 5. Výstava morčat v Blatné. Letos byla morčátka ve výstavní hale společně s holuby, což nakonec bylo mnohem lepší než dřívější ročníky, kdy morčátka byla v druhé hale s králíky. Jelikož nám počasí přálo, posuzovalo se venku pod altánem. Z přihlášených 100 morčátek dojelo jen 90. Bylo zadáno 59 cen pro nejlepší morčátka. Posuzování se ujala Denisa Vítková, které tímto ještě jednou moc děkuji. Všem vystavovatelům děkuji za účast a doufám, že příští rok se sejdeme zase.

Jana Rodová

V letošním roce se konala výstava morčat pouze v sobotu, jelikož na neděli jsme uvolnili prostor vystavovatelům potkanů.  Počasí se znovu vydařilo jako v minulém roce a tak návštěvnost byla poměrně velká. Bohužel prodej tomu až tak neodpovídal, i když několik morčat své nové majitele zdárně našlo.

Posuzování standardu A, kde bylo vystaveno 80 krátkosrstých i dlouhosrstých morčat se ujala Petra Švarcová. Posuzování standardu B (skinny a baldwin) se tentokrát chopila MVDr. Denisa Vítková a standardu C mazlíků, adept na posuzovatele Aneta Raušová. Vše probíhalo celkem bez problémů a lehce po slíbeném čase k vyhlášení vítězů jsme mohli přistoupit k rozdání cen. Bohužel došlo k omylu a vítězné morče v nejlepších krátkosrstých - třídě junior, vystavovatelky Báry Holcové, Funny Face od Doubravky bylo zaměněno za jiné. Pohár jsem Báře předávala až dodatečně, za což se jí omlouvám. Navíc Bára byla největším sponzorem výstavy, věnovala zeleninu pro hlavní ceny a za to jí moc děkuji.

Musím poděkovat i ostatním - posuzovatelkám Petře Švarcové, Denise Vítkové a Anetě Raušové, zapisovatelkám Petře Wimmerové a Anetě Raušové, nosičům morčat Janě Zapletalové a Veronice Macánové a garantům prodeje Báře Holcové a Iloně Mohelské. Také Veronice Macánové za pomoc při přípravě výstavy v pátek a Iloně Mohelské za pomoc při prodeji v neděli. Tradičně i Ondrovi Výškovi za registrační systém a vyhlášení vítězů a všem, kteří pomáhali při závěrečném úklidu. ZO ČSCH Louny děkuji za poskytnutí prostoru, postavení klecí a čestnou cenu a internetovému obchodu „Můj chov“ za poskytnutí slevy na ceny pro vítěze.

Jsem ráda, že výstava proběhla bez větších problémů a že je o ní stále větší zájem. Mrzí mě, že na čekací listině zůstalo přes 60 morčat. Uvidíme, zda se nám podaří v příštím roce kapacitu navýšit, aby se dostalo na všechny.

Jarka Minaříková – pořadatel výstavy

Sponzoři výstavy: Bára Holcová - CHS od Doubravky

ZO ČSCH Louny

Internetový obchod „Můj chov“

V sobotu, 17. září, se konala další ze série Podzimních výstav morčat v Chebu. Opět jsme se sešli na chebské římskokatolické faře, kterou nám ochotně na dva dny půjčil pan farář Petr Hruška - jsme mu za to velmi vděční.

V pátek odpoledne náš výstavní tým zakryl co největší plochu koberce v sále, což se vyplatilo. A navečer nám pánové Bumba a Tvarůžek dovezli klece a začaly jsme stavět - posílené šampaňským jsme dostavěly lehce po desáté večerní a cestou domů jsme se zapomněly u "Krále", což zapříčinilo mou mírnou pomalost v sobotu. Nicméně se nám podařilo naskládat do členitého sálu všechny klece a mohla najet morčata.

Vystavovatelé se sjeli z celé republiky, nejdále to měla Magdaléna Neuwirthová, která dojela se svými poklady až z Brna. Z původně přihlášených 46 vystavovatelů jich dorazilo 41 a ze 176 morčat přijelo 150, což pro tento ročník znamená, že byl výstavou obeslanou největším počtem morčat v historii všech chebských výstav. A to nás velmi těší a hřeje u srdce.

Sešli se u nás samí výborní lidé a snažili se předvést to nejlepší ze svých chovů, a o tom svědčí rekordní počet vydaných čekatelských karet - kartu obdrželo skoro 81% morčat standardu A+B.

Ocenění bylo tentokrát jen diplomové s porcelánovými plaketami a mlsky pro morčáky + větší ceny pro důležitější kategorie.

Na závěr musím poděkovat mému výstavnímu týmu: Janě a Renatě a dále všem, kteří nám po skončení výstavy pomohli rozebrat klece - Denise a Míše a Andree a Ondrovi a Martinovi.

Děkuji také všem, kteří přijeli a udělali tak můj narozeninový den nezapomenutelným - moc díky.

A nesmím zapomenout na ty, kteří věnovali ceny - děkuji tedy všem partnerům výstavy:

- Jakubu Pánikovi, předsedovi OHK Cheb a zastupiteli Karlovarského kraje

- Ivanu Pajtašovi, majiteli superzverimexu Pajtaš v Sokolově

- JR Farm

- Darwin

- A Petru Navrátilovi, náměstku hejtmana Karlovarského kraje

Doufám, že se sejdeme zase příští rok na podzim v Chebu

Bára Lochmanová

První podzimní víkend patřil 4. a 5. chotěbořské výstavě morčat. V areálu místní ZO se sešlo v sobotu 117 morčat od 29 vystavovatelů a v neděli 115 morčat od 27 vystavovatelů. Posuzování se ujali na 4. chotěbořské Lenka Fuksová (krátkosrstá a bezsrstá), Andrea Kroftová (dlouhosrstá) a Anna Havlínová (mazlíci), na 5. nědělní chotěbořské zase Petr Tejml (krátkosrstá a bezsrstá) a Denisa Vítková (dlouhosrstá a mazlíci).

Na výstavě byla k vidění téměř všechna plemena uznaná českým standardem, chyběl jen baldwin a standardní cuy. Největší zastoupení měli jako vždy „hlaďáčci“, následováni bezsrstými „hrošíky“ a šeltiemi. Uděleny byly ceny v plemeni, párech a samozřejmě i v kategorii Best i show krátkosrsté, dlouhosrsté v baby, junior a adult třídě, Best in show bezsrsté. Vítězové si odnesli pohárky, ale i praktické dárky ve formě slušivých deštníků, pantoflí, a něco na zub pro sebe i své morčecí svěřence.

Po oba dny nám přálo slunečné počasí, i když rána byla už celkem chladná. Návštěvníků výstavy bylo požehnaně a díky tomu se do nových domovů dostalo také mnoho prodejných morčátek.

Každá výstava se neobejde bez pomocníků a sponzorů, kterým ještě jednou děkujeme a budeme se těšit za rok na 6.a7. chotěbořské zářijové výstavě.

V polovině srpna se v Praze konala jedna z největších akcí roku, 12. Speciální výstava morčat. Místo bylo již téměř tradiční - Ekologický areál Toulcův Dvůr v pražské Hostivaři.

A co říká statistika – výstavní části se zúčastnilo 383 morčat, prodejních bylo více než 150, téměř 1/2 našla svůj nový domov, vystavovatelů bylo 75, přijeli z 6 zemí (ČR, SR, Polska, Holandska, Ruska, Německa) Smile.

a_1Letošní výstava měla i jednu velkou premiéru – 2 posuzovatele standardu A. Pozvání přijali holandští posuzovatelé Jan Schop a Bertus van Dijk. Oba jsou velmi známými a úspěšnými chovateli morčat, takže jejich posudky byly založeny na velkých zkušenostech nejen z posuzování, ale i z aktivního chovu. Jan Schop, chovatel dlouhosrstých morčat, hodnotil jak jinak dlouhosrstá plemena a Bertus van Dijk, chovatel rozet, hladkých, US teddy zase obodoval krátkosrstá plemena. Oproti minulým ročníkům tak máme 2 morčátka Best in Show (BIS). V dlouhosrstých se na vrchol dostala červenobílá texlička Adimero Touch of the Sun, která získala i titul nejlepší morče zahraničního chovu. U krátkosrstých plemen se BIS stala černá americká crestedka Independent Beauty Cavia Bohemia, která také získala titul nejlepšího morčete, tentokráte českého chovu. Kromě osrstěných morčátek, se v sobotu konala i výstava bezsrstých plemen morčat – skinny, baldwin. Sešlo se přes 50 „naháčků“, z českých nebo polských chovů. Bezsrstá morčata ohodnotily české posuzovatelky Andrea Kroftová a Denisa Vítková. Vítězkou výstavy se stala černá skinnička Qira Naked od Pikáska.

Svoji výstavu měla také morčátka C standardu, kterou tvořila morčecí prasátka, která sice nesplňují kritéria standardu A či B, ale vynahradí si to úplně jiným způsobem. Tyto „mazlíčci“ prošli rukama našich adeptů na posuzovatele – Anny Havlínové a Michala Sviatka.

c_1Všechny výsledky a ocenění si můžete prohlédnout níže.

Takováto obrovská akce sebou nese kupu starostí a zařizování, se kterými se začíná několik měsíců před vlastní výstavou. Pronájmy, ocenění, oslovení posuzovatelů, sponzorů, doprava a půjčení klecí, tisk letáků, propagace, no je toho opravdu hodně. Na tomto místě bych chtěla poděkovat všem, kdo tuto práci , která není až tak vidět, dělají. Moc a moc děkujeme a vaší práce si vážíme Smile.

A jak to všechno probíhalo, celkově shrnuto výborně. Samozřejmě se našlo pár drobností, které se musely v provozu vyřešit, ale výsledek, myslím, stál za to. Ve středu večer bylo vše nachystáno a čekalo se na první morčátka. Většina výstavních želízek přejímkou prošla, pár „prasátek“ mělo na sobě více zvířátek než bylo povoleno a tak musela domů. Přebírání morčat pokračovalo ještě ve čtvrtek ráno a po 9 hodině mohlo vše vypuknout. Oba posuzovatelé začali najednou, což bylo pro morčíky a hlavně pro majitele (kteří si dali s přípravou velkou práci) super. Díky „neposlušnému „ autu slovenských vystavovatelů se prvními posouzenými stala plemena, která většinou nebývají ta, co otevírají posuzování, ale to nikomu nevadilo a vše šlo jako na drátkách. O posuzování byl velký zájem a tak se před stoly tísnilo mnoho diváků, kteří byli zvědaví na každou novou informaci Smile Ti, kdo nemohli být na výstavě fyzicky přítomni, o nic nepřišli, protože i tentokrát byl zajištěn přenos na internet, takže bylo nejen vidět, ale letos i slyšet. Posuzování bylo překládáno z angličtiny i němčiny (děkujeme našim překladatelům za skvělou práci) . Oba posuzovatelé vyzdvihli kvalitu českých morčat a nejednou probíhalo focení a okamžité přidání fotky na facebook Smile. Do pátku byla ohodnocena všechna morčata standardu A a v sobotu potom přišla na řadu morčata standardu B – skinny, baldwin. Během výstavy se konala i školení genetiky (obecné i „morčecí“) a adeptů na posuzovatele. Velmi příjemné bylo i sobotní večerní posezení u ohně, kde se sešli vystavovatelé z různých zemí a u grilovaného masa probrali nejen svoje chovy Smile. Počasí nám celou dobu velmi přálo a díky známému místu a dopravní dostupnosti proudilo velké množství návštěvníků. Termín příštího ročníku je již znám, 13. Speciální výstava morčat se bude konat na stejném místě jako letos, 16.8.-19.8.2012. Těšíme se na shledanou Smile.

V neposlední řadě bych touto cestou chtěla poděkovat všem sponzorům a pomocníkům. Jmenujme hlavně generálního sponzora, společnost Asan, která ji několik let podporuje naše výstavy dodáváním podestýlky pod výstavní morčata a dárky pro vítěze. Dále je to hlavní sponzor, společnost Darwin, která nás zásobuje krmivy pro vystavovatele i vítěze. Panu Konarovskému – Seno Malina za dodání sena pro vystavená morčata. Mezi další sponzory patří: časopisy Chovatel, Planeta zvířat, společnost Anitera a firmy Apetit, Aveflor, Candy s.r.o., COMPFOOD s.r.o., Ecopaliva, Equiservis, Keramika Poker s.r.o., Limara s.r.o., Magnum taxi, Pila Kamenický, Zverimex Pajtaš, www.freelandclub.cz, www.optimalizovane-it.cz, JR Farm, www.mujchov.cz, www.panmalina.cz www.1teddy.cz, www.zoohit.cz a chovatelské stanice AndyMar, Cavia Bohemia, Jezerka, Little Gldie a Z Elfího údolí.

Za pořadatele Denisa Vítková

imageOd rána vše klapalo přesně jak jsme si představovali, vystavovatelé doráželi už od sedmi hodin a tak kolem 8.45 bylo u přejímky hotovo a výstava tak mohla lehce po deváté opravdu začít. A jak je již naším dobrým zvykem, welcome drink nemohl chybět a hlt Lambruska tak ochutnali všichni vystavovatelé a mohlo se začít posuzovat.

Stejně jako vloni jsme měli pro vystavovatele připravený stůl s podložkami a s fénem, aby prezentovaní dlouháni byli co k čemu a ne mokří a stejné šance  měli tak i ti, kteří šli na řadu po přestávce a stejně jako vloni si mohli svá morčátka nosit sami majitelé na podložkách přímo k posuzovali, čehož využili skoro všichni. A to co ne, tak tam se zhostila role Dana Třísková a sama od sebe nosila morčátka na stůl, za což strašně moc děkujeme a tak morčouni z rukou Dany šli na stůl ne opocení a rozcuchaní, jak to občas bývá, ale v pohodě a připravení :) Zapisování přijala Lucka Bělinová a poctivě zapisovala všechna plemena celou dobu, mnohokrát díky.

Po posouzení šeltií a coronetů, kde v těchto plemenech bylo nejvíc zástupců byla pauza pro Petru a ostatní na oběd, započala odpolední část, kde se vše ostatní zvládlo posoudit do třech hodin, následné rozstřely a focení vítězů byla příjemná chvilka pro všechny ostatní návštěvníky, kteří se tím velmi bavili a byli mile překvapeni, jak krásně morčátka umí na stupních vítězů pózovat a tak jsme v pohodě po čtvrté odpoledne mohli vyhlásit výsledky.

 

Děkujeme všem vystavovatelům a návštěvníkům za příjemnou atmosféru na výstavě a především pak sponzorům za skvělé dárky pro vítězná morčata. Těšíme se doufejme na shledanou v roce 2012.

imageimageimage

Kompletní výsledky

DSC_7472Dne 4.6.2011 se konala v pražském areálu Toulcova Dvora 1.pražská výstava morčat US Teddy společně se 3. pražskou výstavou bezsrstých morčat a s  2. pražskou výstavou dlouhosrstých morčat.

Výstava určená pouze pro plemeno US Teddy se konala poprvé a přijelo na ní vystavovat 12 vystavovatelů, kteří přivezli celkem 48 morčátek. Vystavovali v kategorii A jedince odpovídající výstavnímu standardu a v kategorii C morčata, která odpovídají standardu registrace do chovu ale do kategorie A nemají odpovídající rozložení barev nebo jejich poměr. Nešlo tedy o klasickou kategorii mazlíčků ale o boj chovných jedinců.

Ranní veterinární přejímku morčátek perfektně zvládla Ľubica Mišurová .

Na výstavu se přišlo podívat hodně návštěvníků, probíhal velice čilý prodej morčátek, lidé měli zvláště o malé teddíky velký zájem, ale nevázl ani prodej skinníčků.

DSC_7475Posuzování probíhalo velice rychle díky oběma posuzovatelkám Andree Kroftové a Evě Dýnkové, a díky šikovným zapisovatelkám .

Děkuji všem pomocníkům, kteří nosili morčátka na posuzování, a Aničce za to, že vydržela skoro celý den v pokladně a vítala všechny návštěvníky s úsměvem. A Klárce s Davidem, kteří přišli jako návštěvníci a zůstali do večera a pomáhali.

Na výstavě byla možnost zakoupit chovatelské potřeby , hobliny a seno,nechat si vyfotit morčátka ve fotostudiu Ondry Výška.

Díky laskavosti sponzorů bylo k dispozici mnoho krásných cen. Tímto bych chtěla poděkovat tedy také všem sponzorům:

Výrobce krmiv “JR FARM

Výrobce krmiv “DARWIN

Krmiva pro hlodavce “Biokron

Seno a podestýlka “Pan Malina

Hobliny “ProfiBed

Krmiva “EPONA – horse feed

1.Internetový obchod (nejen) pro Teddy

ZO Chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců

Chovatelská stanice “Jezerka

Chovatelská stanice “Egeria - Bára Lochmanová

Chovatelská stanice “Od Kazbundy - Kateřina Havlenová

Chovatelská stanice “Grey´s – Zuzka Nováčková

Chovatelská stanice “Zahva´s skinny – Ľubica Mišurová”

Chovatelská stanice “Mit-Mit – Zdeňka a Anička Vašková

Děkuji všem chovatelům ,kteří na výstavu přijeli a těším se ,že příští rok v červnu se sejdeme opět a třeba už nás bude zase více.

Za pořadatele výstavy ještě jednou všem díky Zuzana Nováčková a Ľubica Mišurová

Výsledky 1. pražské výstavy morčat US Teddy

Dne 4. 6. 2011 se v areálu Toulcova Dvora konala již 3. Pražská výstava bezsrstých morčat společně se 2. Pražskou výstavou dlouhosrstých morčat a 1. Pražskou výstavou morčat plemene US Teddy. Všechny tři výstavy byly velmi vydařené, vyšlo nám krásné slunečné počasí a návštěvnost lidí byla více než hojná. Na naší výstavě bezsrstých morčat se sešlo 25 vystavovatelů z celé České republiky, čehož si velmi vážíme, a přivezli s sebou okolo 90 výstavních morčátek. Nevázl ani prodej morčátek a byla zde možnost focení, nákupu sena, hoblin a dalších drobností a dobrůtek pro morčata.

Doufám, že všichni vystavovatelé byli spokojení, posuzovatelky Andrea Kroftová a Eva Dýnková a jejich zapisovatelky se velmi snažily, posuzování šlo rychle a cen od sponzorů bylo hodně. Všem výše uvedeným bych proto chtěla poděkovat, jednak za posuzování, zapisování výsledků, dále pak za organizaci, se kterou pomáhali: Míša Králíčková, Ondra Výšek, Zuzka Nováčková, Lubka Mišurová, ale můj díky patří i nosičům – Aničce a Zdeňce Vaškovým, Radce Řebíkové a dalším. Malá Anička Nováčková nám zabezpečovala pokladnu a svým úsměvem lákala další a další návštěvníky.

Za sebe tedy všem moc a moc děkuji a těším se na další ročník opět v červnu na stejném místě.

IMG_7632IMG_7634IMG_7636IMG_7638

Můj poslední díky patří sponzorům, bez kterých bychom nemohli udělit tolik krásných cen.
Mezi nejvýznamnější z nich patřili:

Výrobce krmiv “JR FARM

Výrobce krmiv “DARWIN

Krmiva pro hlodavce “Biokron

Seno a podestýlka “Pan Malina

Hobliny “ProfiBed

Krmiva “EPONA – horse feed

1. Internetový obchod (nejen) pro Teddy

ZO Chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců

Chovatelská stanice “Jezerka

Chovatelská stanice “Egeria - Bára Lochmanová

Chovatelská stanice “Od Kazbundy - Kateřina Havlenová

Chovatelská stanice “Grey´s – Zuzka Nováčková

Chovatelská stanice “Zahva´s skinny – Lubka Mišurová

Chovatelská stanice “Mit-Mit – Zdeňka a Anička Vašková

 

Děkujeme všem za přízeň a podporu a těšíme se s vámi opět na další výstavu.

Katka Havlenová (CHS od Kazbundy)

 

Jak jsem se již zmínila, výstavy se zúčastnilo celkem 89 morčat a výsledky dopadly takto:

30.4. a 1.5.2011 se v Hradci králové konal druhý ročník výstavy morčat, na které se sešlo 45 vystavovatelů a bylo k vidění 160 morčat.

V prodeji bylo za oba dva dny cca 20 morčat.

Pozvání na posuzování dle evropského standardu přijal opět rakouský posuzovatel a chovatel Helmut Sakac a opět rozdával úsměvy a milou náladu. Navíc ze svého chovu přivezl na prodej několik morčat plemene US Teddy a kdo byl rychlý, mohl si domů odnést velmi kvalitní zvířátko. Prodej chovatelských potřeb zajistil SIRIUS.

Letos byla výstava rozšířena o skinny, které posuzovala Andrea Kroftová a o mazlíky, které posuzoval slovenský adept na posuzovatele Michal Sviatko.

Po oba dva dny probíhaly registrace morčátek díky Andree Kroftové a Denise Vítkové.

Místo dlouhého popisování průběhu výstavy, sem napíši slova Helmuta, ačkoliv vystavovatelé zařídili opět super atmosféru a tak bude škoda to zde nezmínit. Díky!

Helmut Sakac: ,, Mockrát děkuji za pozvání, byla to opět moc hezká a příjemná výstava. Tento rok se mi velmi líbilo, že bylo vystaveno hodně zvířat z vlastního chovu. Jsou to velice kvalitní a krásná zvířata! Velmi se mi líbila intenzita barev. Děkuji Vám všem za přátelskou atmosféru a přeji Vám ještě hodně úspěchů a hodně radosti s vašimi zvířaty. Možná už za 2 týdny se s někým z Vás uvidím na Evropské výstavě ve Švýcarsku J“

Doufám, že se Vám všem výstava líbila jako loni, na kterou bylo hodně ohlasů a že jste byli všichni spokojeni s cenami. Kdo přijel, mohl vyhrát hromadu cen díky super sponzorům, kterým bych tímto chtěla velice poděkovat! Mezi ně patří: KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ, DARWIN´S, PETY, SIRIUS, KRMENÍ MAZLÍČKU, JR FARM, SOLAR, VÍNO KUTNÁ HORA, SEHNOUTEK, KÁMEN OSTROMĚŘ, ELWE – pan Wolek, chovatelská stanice DANDELION, pan Holeček , chovatelská stanice Z RYBÁRNY a chovatelská stanice MICKY. Opravdu všem patří veliké poděkování, protože dodali skutečně velké množství cen a udělali tak vystavovatelům velikou radost.

Děkuji také všem pomocníkům: Miškovi, Martině, Zuzce, Jíťe, Jiřince, Andree, Denise, Honzíkovi, který opět super překládal a všem dětem ze ZŠ Bezručova, které neúnavně celý víkend pomáhaly.

Za pořadatele Vám všem velice děkuji

Dana Třísková

Galerie fotografií

Kompletní výsledková listina

123

2.4.2011 se konala v Prostějově 2.Prostějovská výstava ušlechtilých morčat. Posuzování se chopilo mužské zahraniční trio - složení Mateusz Kozuch (Polsko) ,který posuzoval krátkosrsté a skinny,István Siklósi ( Maďarsko),ten si vzal na paškál dlouhosrsté a slovenský adept na posuzovatele Michal Sviatko se úspěšně zhostil posouzení mazlíků.

Na výstavě bylo k vidění asi 170 morčat. Letošní ročník byl obohacen i o bezsrstá morčata ,což ocenila i laická veřejnost. Hojná byla nejen účast vystavovatelů z velké části ze Slovenska,ale i návštěvníků,kteří obdivovali jim neznámá plemena a vykoupili velkou část prodejních morčat. Návštěvníci mohli shlédnout i výrobu keramiky na hrnčířském kruhu ,kterou prezentovala sponzorka a zároven tvůrce úžasných keramických pohárů paní Ivanka Marišlerová.

Počasí bylo divoké,chvílemi dost pršelo a chvílemi se v hale udělalo docela teplo,nicméně takové vedro jako vloni tam nebylo .

Vyhlášení oceněných morčat začalo tentokrát asi kolem 18 hodiny a to díky rozstřelům o nejlepší morčata,které dělal István formou napínavé show.Nerozhodoval při tom totiž počet získaných bodů,ale selský rozum obou posuzovatelů.

Během vyhlášení a také po skončení si užili všichni přítomní spoustu legrace a to když měli problém unést objemné výhry a následně se s nimi nemohli nacpat do auta. Celkově hodnotíme výstavu jako povedenou,i přesto ,že nějaké zmatky a nedostatky byly.Alespoň víme,na čem musíme zapracovat na příští výstavě -třeba zrovna 3.prostějovské ,na které Vás všechny příští rok rády uvidíme !

Závěrem by jsme rády touto cestou poděkovaly všem,kteří přinesli krmení a potřeby pro psy a kočky v útulku v Srbcích ! Předání věcí proběhlo minulý týden.Fotky z návštěvy útulku budou na stránkách pořadatelek.

Za pořadatelky

Jiřina Kučerová

Kompletní výsledky

_DSC2839_DSC2841_DSC2842_DSC2846_DSC2850_DSC2851_DSC2852_DSC2854_DSC2857_DSC2862_DSC2868_DSC2869_DSC2871_DSC2873_DSC2874_DSC2875_DSC2876_DSC2878_DSC2880

 

16.4.2011   se uskutečnila v DDM SOVA Cheb 3. Chebská výstava morčat.

Na výstavě se sešlo 28 vystavovatelů a bylo vystaveno okolo 120 morčat.

3. Chebská výstava morčat měla několik zvláštností. Za prvé: Předchozí ročníky byli pod vedením jiného pořadatele, ale letos jsem se toho zhostil já sám. Za druhé: Jako jedna z mála výstav skončila okolo 16 hod. A za třetí: Bylo velké množství cen ;-) i za třetí místo v plemeni byla kokarda :)

Teď k samotnému průběhu výstavy. Ráno okolo 8 hodiny ranní se začali sjíždět vystavovatelé, přejímka proběhla bez jakýchkoli problému. Posuzování začalo okolo 10 hodiny, posuzovat přijely: Petra Mydlářová a Eva Dýnková. Eva posuzovala krátkosrstá plemena (vyjma us teddy) a mazlíky, Petra dlouhosrstá plemena, us teddy a bezsrstá plemena. Ještě než si posuzovatelky zašly na oběd tak polovina morčat byla již posouzena, nebylo tedy kam spěchat a průběh posuzování byl klidný a volnější. Po obědě se doposoudil zbytek morčat a pak se dělali rozstřely morčat, které se ucházeli o nej. 1.,2 a 3. Dlouhosrsté, krátkosrsté a bezsrsté morče výstavy.Diplomy se vypisovali v průběhu posuzování takže vyhlášení mohlo začít dříve. Přesně o tři čtvrtě na čtyři.Výstava skončila jak jsem již psal okolo 16 hodiny.

Na závěr. Výstava proběhla v pořádku a vystavovatelé byli spokojení až nad moje očekávání :) Za to jsem moc rád. Děkuju moc určitým lidem za pomoc a vystavovatelům že přijeli až do dalekého Chebu. Doufám že se tu příští rok sejdeme opět v hojném počtu! :)

Pořadatel výstavy: Milan Škoda

b794677cfa_75543698_o23f4f88796d_75543685_o20161c32f26_75543677_o2

Kompletní výsledky

Sponzoři:

Darwin's

JR Farm

Brandtl-chovatelské potřeby

DDM SOVA Cheb

PřivydělejsiPlzeň.info

Chs QUEEN MADONNA

V sobotu 24. listopadu proběhla první výstava ušlechtilých morčat v městském kině v Benešově nad Ploučnicí. Jednalo se o první akci tohoto druhu na našem okrese. Na její přípravě se podílela specializovaná ZO chovatelů morčat, naše smíšená ZO a v neposlední řadě také město prostřednictvím naší kulturní referentky Pavly Klomfarové. Výstavy se zúčastnilo se svými zvířaty 30 vystavovatelů z různých končin naší země. Počasí se vydařilo, a ačkoliv se může zdát že se akce konala v teple a pod střechou a nebylo zas tak důležité, nezkomplikovalo dojezd všech zúčastněných na stanovenou devátou hodinu ranní. Na výstavě bylo k vidění 170 morčat a ze 17ti u nás uznaných plemen nenašli k nám cestu jen Lunkarye a obří morčata Cuy, takže se návštěvníkům naskytla jistě pestrá podívaná. Morčata posoudili kvalifikovaně dle evropského standartu Mgr. Andrea Kroftová z Prahy a Ing. Eva Dýnková z Kačic u Kladna.

Jak se brzy ukázalo, všichni s sebou přivezli kvalitní zvířata a při vyhodnocení rozhodovali jen pro laika zdánlivé maličkosti či nedostatky.

Vítězem výstavy se stalo morče Rozeta Radka Fénixovo Pírko chovatelky Zdeňky Kupkové z Prahy 8. Pohár za nejlepší pár morčat si odvezla Nikola Betková z Proboštova. Dále bylo oceněno nejlepší každé morče daného plemena. V hlasovací soutěži návštěvníků vyhrálo morče Jimmy Cavia Carnea Markéty Slukové z Benešova. Výstavu navštívilo 220 návštěvníků a kromě morčat měli možnost zhlédnout na podiu retrospektivní výstavu Benešovského chovatelského spolku připravenou k 65. výročí konání 1. české výstavy zvířectva v našem městečku, jež se konala 6.-7. září 1947 v hotelu Na Slovanech. V předsálí kina si děti mohli dát namalovat obličej, vyzkoušet výrobu svíček ze včelího vosku, jež měla na starosti včelařka př. Příhodová z Děčína. Byla tu také výtvarná dílna tématikou zvířátek a prodej propagačních svazových předmětů a dalo se i zatočit kolem štěstí.

201211240024

Závěrem mi zbývá dodat, že všichni zúčastnění chovatelé až na výjimky u nás v Benešově byli poprvé, a nevěděli kam že to vlastně jedou. O to více mě těší, že se všem líbilo naše městečko, komorní atmosféra našeho kulturního domu a dle jejich slov tu panovala přátelská nálada a pohoda a těší se na příští výstavu, jež je naplánována na 23. listopadu 2013. Děkuji tímto za pomoc při administraci výstavy př. Ondrovi Výškovi a všem co byli nápomocni při posuzování.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY NALEZNETE ZDE!

Výstavu finančně podpořilo Město Benešov nad Ploučnicí a advokátní kancelář Magistra Milana Špičky.

Smejkal Luděk garant výstavy

V sobotu 24. listopadu proběhla první výstava ušlechtilých morčat v městském kině v Benešově nad Ploučnicí . Jednalo se o první akci tohoto druhu na našem okrese. Na její přípravě se podílela specializovaná ZO chovatelů morčat, naše smíšená ZO a v neposlední řadě také město prostřednictvím naší kulturní referentky Pavly Klomfarové . Výstavy se zúčastnilo se svými zvířaty 30 vystavovatelů z různých končin naší země. Počasí se vydařilo, a ačkoliv se může zdát že se akce konala v teple a pod střechou a nebylo zas tak důležité, nezkomplikovalo dojezd všech zúčastněných na stanovenou devátou hodinu ranní. Na výstavě bylo k vidění 170 morčat a ze 17-ti u nás uznaných plemen nenašli k nám cestu jen Lunkarye a obří morčata Cuy, takže se návštěvníkům naskytla jistě pestrá podívaná. Morčata posoudili kvalifikovaně dle evropského standartu Mgr. Andrea Kroftová z Prahy a Ing. Eva Dýnková z Kačic u Kladna .

Jak se brzy ukázalo, všichni s sebou přivezli kvalitní zvířata a při vyhodnocení rozhodovali jen pro laika zdánlivé maličkosti či nedostatky.

Vítězem výstavy se stalo morče Rozeta Radka Fénixovo Pírko chovatelky Zdeňky Kupkové z Prahy 8 . Pohár za nejlepší pár morčat si odvezla Nikola Betková z Proboštova. Dále bylo oceněno nejlepší každé morče daného plemena . V hlasovací soutěži návštěvníků vyhrálo morče Jimmy Cavia Carnea Markéty Slukové z Benešova . Výsledky a fotografie z výstavy je možno shlédnout na webu naší organizace: www.cschbenepl.estranky.cz. Výstavu navštívilo 220 návštěvníků a kromě morčat měli možnost zhlédnout na podiu retrospektivní výstavu Benešovského chovatelského spolku připravenou k 65. výročí konání 1. české výstavy zvířectva v našem městečku, jež se konala 6.-7. září 1947v hotelu Na Slovanech . V předsálí kina si děti mohli dát namalovat obličej, vyzkoušet výrobu svíček ze včelího vosku, jež měla na starosti včelařka př. Příhodová z Děčína . Byla tu také výtvarná dílna tématikou zvířátek a prodej propagačních svazových předmětů a dalo se i zatočit kolem štěstí.

Závěrem mi zbývá dodat , že všichni zúčastnění chovatelé až na výjimky u nás v Benešově byli poprvé, a nevěděli kam že to vlastně jedou. O to více mě těší, že se všem líbilo naše městečko, komorní atmosféra našeho kulturního domu a dle jejich slov tu panovala přátelská nálada a pohoda a těší se na příští výstavu, jež je naplánována na 23. listopadu 2013 . Děkuji tímto za pomoc při administraci výstavy př. Ondrovi Výškovi a všem co byli nápomocni při posuzování .

Výstavu finančně podpořilo Město Benešov nad Ploučnicí a advokátní kancelář Magistra Milana Špičky.

Smejkal Luděk, garant výstavy

IMG_0495IMG_0497IMG_0498IMG_0499IMG_0502IMG_0505

kompletní výsledky ke stažení

Vítězná morčata

Výsledky Speciální výstavy morčat.

Výstava se konala v prostorech Střediska Ekologické výchovy hl.m. Prahy Toulcův Dvůr. Posuzovali Melanie Polinelli, Thomas Brunner, Andrea Kroftová a Denisa Vítková.

DSC_3907DSC_3910DSC_3915DSC_3917

Velice děkujeme sponzorům:

Generální sponzor
asan_logo

Hlavní sponzor
darwin

malina .andymar
 jezerka  Logo Krmiva caviabohemia
verla averflor queen madonaZOOmix
logo-optim-color image description jrfarm
zverimexStredni chovatel Adelaideunivit
  image  

Nejvyšší ocenění:

DSC_3649DSC_3664

DSC_3756DSC_3755DSC_3767

Ocenění Jméno zvířete Vystavovatel
Nejlepší krátkosrsté morče výstavy Luv Bunny AndyMar Kroftová Timea
Nejlepší dlouhosrsté morče výstavy Xtra Peru de Grande Kurc Karel
Nejlepší morče standardu B Mamuts Toblerone Písařová Blanka
     
Nejlepší osrstěný mazlík Pepíno AndyMar Kroftová Timea
Nejlepší bezsrstý mazlík Jůlinka AndyMar Kroftová Timea
     
Nejlepší senior Loreto vom Gotenholz Hrušková Eva
     
Nejlepší krátkosrsté morče mladého vystavovatele Luv Bunny AndyMar Kroftová Timea
Nejlepší dlouhosrsté morče mladého vystavovatele Belize Cornelia Cavia Chudá Tereza
Nejlepší bezsrsté morče mladého vystavovatele Qira Naked od Pikáska Jarošová Hana
Nejlepší mazlík mladého vystavovatele Pepíno AndyMar Kroftová Timea
Nejlepší bezsrstý mazlík mladého vystavovatele Jůlinka AndyMar Kroftová Timea
     
Nejlepší krátkosrsté morče českého chovu Luv Bunny AndyMar Kroftová Timea
Nejlepší dlouhosrsté morče českého chovu Xtra Peru de Grande Kurc Karel
Nejlepší morče českého chovu standard B Judita z Troje Jiřičná Jitka
Nejlepší morče zahraničního vystavovatele Pocahontas Lilienblum Bariakova Nikoleta
     
Nejlepší kolekce standardu A Yasmine Gieree; Yennefer Grace; Sebastiano Bianco; Brooklyn Matějovcová Bára
2. nejlepší kolekce standardu A Jai Alai; Mitch; Love Boy; Luv Bunny Kroftová Timea
3. nejlepší kolekce standardu A Helga; Jamaika; Viking; Independent Beauty Vítková Denisa
Nejlepší kolekce standardu B Chelus; Chivas; Kiara; Chrysitis Jarošová Hana
     
Nejlepší  krátkosrstá chovná skupina  Jai Alai; Mitch; Luv Bunny; Red Nose Kroftová Timea
2. nejlepší  krátkosrstá chovná skupina  Renesmé; Yolyenne Gerrasi; Ellijah; Top Secret Matějovcová Bára
3. nejlepší  krátkosrstá chovná skupina  Cordé; Jamaika; Viking; Independent Beauty Vítková Denisa
Nejlepší dlouhosrstá chovná skupina Bella; Beauty; Belize; Belmont Chudá Tereza
     
Nejlepší krátkosrstý pár Love Boy; Luv Bunny Kroftová Timea
2. nejlepší krátkosrstý pár Promilka; Be Delicious Staufčíková Karolína
3. nejlepší krátkosrstý pár Sorbona; Tibor Tejml Petr
4. nejlepší krátkosrstý pár Sebastiano Bianco; Brooklyn Matějovcová Bára
5. nejlepší krátkosrstý pár Jai Alai; Mitch Kroftová Timea
Nejlepší dlouhosrstý pár Belize; Belmont Chudá Tereza
2. nejlepší dlouhosrstý pár Obyce; Massachuttsets Petrovičová Kornelia
3. nejlepší dlouhosrstý pár Lady; Waldemar Petrovičová Kornelia
4. nejlepší dlouhosrstý pár Prince;Paris Chudá Tereza
5. nejlepší dlouhosrstý pár Glenn; Zoro Mikulinová Lucia
Nejlepší bezsrstý pár Qira Naked; Chrysitis Jarošová Hana
2. nejlepší bezsrstý pár Walla Walla; Xanlar Naked Kuižová Drahomíra
3. nejlepší bezsrstý pár Bolt; Uriah Kroftová Timea
     
hladké bílá červenooká Marsyas Yasmine Gieree Matějovcová Bára
hadké bílá tmavooká Promilka Porcellino Staufčíková Karolína
hladké buff Lilly Cavia Secret Supuka Peter
hladké černá Tibor z Westminsteru Tejml Petr
hladké červená Uršula Brusinka Hačecká Zdena
hladké krémová Marsyas Renesmé Matějovcová Bára
anglický crested černá-bílá Quargo Cavia Bohemia  Tryzna Petr
anglický crested červená-bílá Ebony Elegans Mohelská Ilona
americký crested černá Independent Beauty Cavia Bohemia Vítková Denisa
rex červená-bílá Luv Bunny AndyMar Kroftová Timea
rozeta brindle Uniqueone Long Meadows Turková Jitka
šeltie červená-bílá Belize Cornelia Cavia Chudá Tereza
texel červená-bílá Massachuttsets Cornelia Cavia Petrovičová Kornelia

DSC_3652DSC_3657DSC_3658

DSC_3788DSC_3785DSC_3662

DSC_3770DSC_3775DSC_3779

Kompletní výsledky ke stažení

Ranní sluníčko pomalu vítalo první vystavované morčátka v brněnských Lužánkách. Konala se zde totiž Podzimní výstava morčat Brno a konala se netradičně v neděli. Již od rána měli všichni napilno a všude byl přirozený mumraj. Přejímkou prošlo přes 200 morčátek a ty byly svými vystavovateli umístěny do klecí nebo vlastních boxíků. Některé putovaly do prodeje.

Přejímka trvala o něco déle, než se předpokládalo a tak bylo zpoždění i se začátek posuzování, ovšem poté už výstava jela na plné pecky. Posuzovatelkám (MVDr. Denise Vítkové a Mgr. et Bc. Andrei Kroftové) šla práce od ruky a snadno stáhly ranní zpoždění. Za odměnu dostaly pizzu, celou dobu měly k jídlu domácí koláčky a různé druhy pití.

Vystavovatelé dostali při přejímce časopis Haf & Mňau od sponzora a razítko na zápěstí, aby si mohli protáhnout nohy v Lužáneckém parku nebo po celém Brně. Návštěvníci i vystavovatelé si mohli zakoupit spoustu věcí na výstavě: pelíšky ušité pro morčátka(Pelíšky Brno), bižuterii a další věci, které vytváří v Africe děti z ulice a jež podporuje nezisková organizace Njovu o.p.s., kterou podpořila i naše výstava částkou 2000,- , potřeby pro morčátka síti maloobchodních prodejen Zvěrokruh, popř. tombolu, kde losy vyhrávaly hned nebo alespoň pobavily. Celá výstava velmi rychle uběhla a myslím, že si ji snad všichni užili! Pár začátečnických chyb bude jistě prominuto a příští rok bude organizace ještě lepší.

Velký dík patří našim sponzorům, bez kterých by se výstava neuskutečnila. Byla to především firma ASAN, coby náš generální sponzor, firma Pan Malina, který nás bohatě zásobil senem, firma Zvěrokruh, která vystavené morčátka nakrmila. Všechny tři tyto firmy věnovaly i spoustu cen pro vítěze a do tomboly. Mezi dalšími sponzory musím uvést firmu Limara, JR Farm, časopis Haf & Mňau a další jednotlivce, kteří nemalou měrou přispěli k uskutečnění výstavy.

Pořadatelka Karolína Kramolišová

imageimageimageimageimage

další fotografie na http://bona.rajce.idnes.cz/Podzimni_vystava_morcat_Brno_2012

Poslední červencový víkend se konala již tradiční duo výstava ve Velké Losenici. Morčecí akce bývá součástí podpeperské výstavy drobného zvířectva. Kromě morčat návštěvníci mohli obdivovat králíky, drůbež, nutrie, ale i netradiční zástupce – pštrosa, miniprasátka nebo hady, papoušky či obrovské šneky. Své štěstí mohli zkusit v tombole a pro děti byla velkou atrakcí i přítomná pouť.

Každý den bylo vystaveno okolo 90 morčat. V sobotu se posuzování ujaly Andrea Kroftová a Lenka Fuksová, v neděli potom Denisa Vítková a opět Lenka Fuksová. Sobotním BIS se stala krémová anglická crestedka Campari Juráš vystavovatele Jiřího Kytnera, nedělním BIS potom krémovo – bílá texlička Yes de Grande vystavovatelky Lenky Fuksové.Díky skvělé organizaci a rychlému posuzování se vše zvládlo podle plánu a v neděli se skončilo i dříve, což uvítali především vystavovatelé, kteří to měli domů dále než ostatní. A jak to vše dopadlo ve výsledcích? Koukněte níže Veselý obličej.

1V sobotu dne 18.8. 2012 proběhla v Ekologickém areálu Toulcův Dvůr 8. Speciální výstava potkanů. Celý den výstavu provázelo slunečné počasí a místy až příliš vysoké teploty. Velmi děkujeme všem, kteří s výstavou pomáhali a doufáme, že se se všemi vystavovateli shledáme i příští rok na dalším ročníku Speciální výstavy potkanů.

 

Výstavu celkem tvořilo 61 klubových klecí a 16 výstavních boxů. Na výstavě bylo celkem posouzeno 105 potkanů.
 2

Na výstavě bylo vyhlášeno 10 hlavních kategorií a 5 vedlejších kategorií. Uděleno bylo také 10 Čekatelských kartiček na titul Potkan Šampion.

3

 

 

 

 

Za odborné posouzení vystavených potkanů velmi děkujeme zahraničnímu posuzovateli (Dr. Stephan Flechsig), který dorazil z Německa.

4

 

 

Absolutním vítězem výstavy se stal Falco Illegal Rats vystavovatele Sixtové Kristýny, který se zároveň umístil jako Nejlepší potkan Šampion a Nejlepší potkan mladého vystavovatele.

5


Nejlepším potkanem zahraničního vystavovatele se stal O-Murudulmumilysz Beris polské vystavovatelky Karczewské Magdaleny.6

 

 

Nejlepším potkanem českého chovu se stala Winnone Beris vystavovatele Veselé Miroslavy, která soutěžila v kategorii Potkan Šampion.

 

 

 

 

plakat barevne-final.jpgDruhý ročník netradičně pořádané výstavy morčat se opět, po dvou letech, uskutečnil na Střední odborné škole veterinární v Kuklenách. Na této výstavě se zadávají ocenění nikoli podle plemen, ale podle barev. Místo nejlepšího krátkosrstého a dlouhosrstého morčete tak například „překladu do barev“ vyhlašujeme nejlepší morče černo-hnědé barevné řady (černá, čokoládová, slate blue, lila, béžová), červeno-žluté barevné řady (červená, oranžová, zlatá, šafránová, buff, krémová, ice cream, bílá tmavooká, bílá červenooká) a nejlepší morče v kresbě (bikolor, trikolor, aguti/argente, solid aguti/argente, dalmatin, brindle….). Jelikož bikolorů se letos opět přihlásilo opravdu hodně a my nechtěli nikoho ošidit, tato kategorie se rozdělila ještě podle věku (baby, junior, adult).

S velkou přípravou výstavy se začalo klasicky v pátek v poledne, kdy se stavěly výstavní klece. Prostorná chodba se dvěma dvoupatrovými řadami klecí docela zúžila, na konec přišly ještě lavice pro skinníky a baldwiny. Boční prosvětlená chodba byla připravena pro posuzovatelky, konec přízemí pro tombolu, horní patro patřilo klecím pro mazlíky a morčátkům na prodej. U hlavního vchodu se usídlila pokladna, před výstavním klecemi prodávali potřeby pro morčata manželé Šmrhovi z obchůdku 1teddy.cz.

Sobotní ráno začínalo veterinární přejímkou, které se ujala MVDr. Klára Myšková z veterinární kliniky HK-vet. Posouzení morčat následně precizně provedly posuzovatelky Denisa Vítková a Andrea Kroftová, standard C posoudila Ivana Dobiášovská, kterým moc děkujeme. Všechna morčata byla na úkor posuzovatelské přestávky na oběd posouzena už ve 14h a závěr výstavy tak mohl být méně hektický s dostatkem času na zpracování výsledků. Vyhlášení proběhlo podle výstavních podmínek v 17h, kdy byl hlášen i oficiální konec výstavy. Celý den jste měli možnost zkusit štěstí v tombole, kde vyhrával takřka každý lístek, otevřen byl koutek pro děti, jídelna s teplými jídly a přiměřenými cenami, prodej morčat, kterého využilo celkem hodně návštěvníků (z 12 prodávaných morčat našla, až na dvě, všechna nový domov). Na místě měli návštěvníci možnost hlasovat o Morče sympaťáka, které překvapivě vyhrálo jediné „klasické zverimexové tříbarevné“ vystavené morče v mazlíčcích. Pravděpodobně milá vzpomínka účastníků na jejich první morče. :)

Jak bylo předem avizováno, polovina výtěžku výstavy bude věnována Fondu ohrožených dětí, o.s. (www.fod.cz) Letos se podařilo vybrat úžasných 9.400Kč. Mezi aktivity FOD patří Klokánek - rodinná péče místo ústavní výchovy, vyhledávání náhradních rodin pro obtížně umístitelné děti, provoz krizové linky pro matky, které tají těhotenství a porod a další velmi potřebné činnosti na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. Stačí si přečíst jeden z jejich zpravodajů (př. http://www.fod.cz/stranky/zpravodaj/2012-1.htm) a musí vám být jasné, že jde o dobrou „investici“. Výpis z účtu přiložím co nejdříve přímo k článku o výstavě. Věnovat jakékoli peníze by nikdy nebylo možné bez úsilí všech chovatelských stanic, kteří se rozhodli být štědří a sponzorovat ocenění pro jednu konkrétní cenu. Výpis všech najdete ve výsledcích pod článkem. Neuvěřitelnou práci zastali také všichni pomocníci, kteří nehleděli na moderní nedostatek času, zrychlenou dobu a tak potřebný dostatek spánku, ale přišli a pomáhali přímo na výstavě. Velké zásluhy mají například manželé Černí z chs Z Fantazie, kteří nakládali, stavěli a převáželi všechny výstavní klece, což je (pokud jste to sami nikdy neabsolovali, můžete mi plně věřit) výkon hodný hrdinů. Ráda bych všem sponzorům, pomocníkům a chovatelům ještě jednou vzkázala, že si moc vážím, že podpořili dobrou věc. Bez nich by Barevná výstava nevypadala tak, jak ji známe.

IMG 9244 640x480 .jpgIMG 9258 640x480 .jpgIMG 9265 640x480 .jpgIMG 9280 640x480 .jpg

IMG 9548 640x480 .jpgIMG 9618 640x480 .jpgIMG 9562 640x480 .jpgIMG 9634 640x480 .jpg

IMG 9783 640x480 .jpgIMG 9807 640x480 .jpgIMG 9672 640x480 .jpgIMG 9762 640x480 .jpg

bublifuk3.jpgIMG 9692 640x480 .jpgIMG 9202 640x480 .jpg

bublifuk.jpgbublifuk2.jpgbublifuk6.jpgbublifuk5.jpg

Druhý červnový den proběhl v Příboře již druhý ročník výstavy potkanů. Kromě téměř 80 potkanů od 22 vystavovatelů zde návštěvníci obdivovali také výstavu morčat a myšek. Oproti loňsku nám počasí přálo a když se k modré obloze přidala i oslava dne dětí, odpovídala tomu i návštěvnost – na expozici hlodavců se přišlo podívat několik set návštěvníků. Krom zvířat mohli návštěvníci s dětmi shlédnout i doprovodný program – břišní tanečnice, ukázka bojového umění a děti si mohly jít zadovádět ve skákacím hradu. Komu vyhládlo, mohl využít místní bufet, kde se podávala výborná gulášová polévka.

Doufáme, že příští rok bude akce minimálně stejně vydařená, jako ta letošní.

Eva Heinová

katalog1katalog2katalog3katalog4katalog5dospělý samecdospělá samicemladý potkanmazlík samecmazlík samicedumbofuzzrexsolidznakáč

První prázdninový víkend, 30. 6. a 1.7. , se konala dvoudenní výstava morčat v Kladně. Byla to historicky první výstava morčat konaná v Kladně. Na oba dny bylo přihlášených přes 100 morčat. Posuzování se ujala Petra Švarcová a Andrea Kroftová.

První den výstavy byl velice náročný kvůli hroznému až nesnesitelnému horku. Vystavovatelé měli však možnost přenést své svěřence do ohrádek, kde jim bylo mnohem lépe. Morčátka si tedy v odpoledních hodinách užívala výstavu netradičně – pasením a odpočíváním na trávě. Skinníci byli přeneseni do vlastního, chladného domečku.

Druhý den bylo morčátek méně, i horko už nebylo tak nesnesitelné. Vyhlašování výsledků bylo přesně na čas.

Nesmím zapomenout velmi poděkovat za všechny ceny našim sponzorům, kterými byli: generální sponzor výstavy ASAN, dále PILA KAMENICKÝ, ZOO MIX, PROFIBED, PAN MALINA, JR FARM, HARTOG, 1TEDDY, časopis CHOVATEL a Základní organizace chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců..
Za profesionální fotografie morčátek moc děkujeme CHS MARSYAS a CHS ARISTOTELES.

Ještě jednou sponzorům velmi děkujeme!

Také moc děkuji všem, kteří se podíleli na nošení morčátek, zapisování a vypisování kartiček šampiona.

Touto cestou bychom se také ještě chtěli omluvit za chybky, které se na naší výstavě morčat vyskytly, byla to naše premiéra, ale opravdu jsme se snažili a věříme, že příští rok to bude mnohem lepší.

Moc děkujeme za Vaši návštěvu a účast!

Klára Žáková

clip_image002[4]clip_image014[4]clip_image012[4]

clip_image004[4] clip_image006[4]clip_image010[4]

clip_image008[4]clip_image015[4]

 

  524137 3537765097052 1579044416 n.jpg528335 3537885340058 1363338785 n.jpg553914 3537766017075 282495682 n.jpgP1320278.JPG406161 3537776977349 1830991955 n.jpg

Sobota:

Nejlepší krátkosrsté baby Marsyas Yasmine Gieree Matějovcová Bára

2. Nejlepší krátkosrsté baby Girlish Secret od Nicolette Betková Nikola

3. Nejlepší krátkosrsté baby Marsyas Brooklyn

Nejlepší krátkosrsté junior Snow Man z Elfího údolí Nováková Kateřina

2. Nejlepší krátkosrsté junior Chanson de la Soie Mown Hay

3. Nejlepší krátkosrsté junior Xinty od Nicolette

Nejlepší krátkosrsté adult Jai Alai AndyMar Kroftová Timea

2. Nejlepší krátkosrsté adult Luv Bunny AndyMar Kroftová Timea

3. Nejlepší krátkosrsté adult Onis Cavia Bohemia Tryzna Petr

Nejlepší krátkosrsté morče výstavy: Marsyas Yasmine Gieree Matějovcová Bára

Nejlepší dlouhosrsté baby Material Queen Madonna Škoda Milan

2. Nejlepší dlouhosrsté baby Armani Marlin Bohemia Šmejkalová Kateřina

3. Nejlepší dlouhosrsté baby New Joy Dandelion Žáková Klára

Nejlepší dlouhosrsté junior Kampalo Cornelia Cavia Ziková Olga

Nejlepší dlouhosrsté adult Dylan z Westminsteru Škoda Milan

2. Nejlepší dlouhosrsté adult Jason Queen Madonna Škoda Milan

3. Nejlepší dlouhosrsté adult Percy z Westminteru Škoda Milan

Nejlepší dlouhosrsté morče výstavy: Dylan z Westminsteru Škoda Milan

Nejlepší bezsrsté baby Mamuts Toblerone Písařová Blanka

2. Nejlepší bezsrsté baby Mamuts Zorro Písařová Blanka

3. Nejlepší bezsrsté baby Celesta Tesoro Řebíková Radka

Nejlepší bezsrsté junior Imperia z Troje Jiřičná Jitka

2. Nejlepší bezsrsté junior Loretta Mit-Mit Vašková Anna

3. Nejlepší bezsrsté junior Judita z Troje Jiřičná Jitka

Nejlepší bezsrsté adult Solange Nickola Pancová Alexandra

2. Nejlepší bezsrsté adult

3. Nejlepší bezsrsté adult Boschetto Naked od Pikáska

Nejlepší bezsrsté morče výstavy: Mamuts Toblerone Písařová Blanka

Nejlepší kolekce: Luv Bunny, Love Boy, Mitch, Jai Alai Kroftová Timea

Nejlepší mazlík: Sissi Hladová Lucie

2. Nejlepší mazlík: Pepíno AndyMar Kroftová Timea

3. Nejlepší mazlík. Paula Anubis Bernášková Dana

Nejlepší morče výstavy Marsyas Yasmine Gieree Matějovcová Bára

Neděle:

Nejlepší krátkosrsté baby Marsyas Yasmine Gieree Matějovcová Bára

2. Nejlepší krátkosrsté baby Marsyas Brooklyn

3. Nejlepší krátkosrsté baby Girlish Secret od Nicolette Betková Nikola

Nejlepší krátkosrsté junior Marsyas Top Secret Matějovcová Bára

2. Nejlepší krátkosrsté junior Xinty od Nicolette Betková Nikola

3. Nejlepší krátkosrsté junior Tauridica z Elfího údolí Krausová Jana

Nejlepší krátkosrsté adult Quargo Cavia Bohemia Tryzna Petr

2. Nejlepší krátkosrsté adult Unica Cavia Carnea Wimmerová Petra

3. Nejlepší krátkosrsté adult Capranis Excelsior Krausová Jana

Nejlepší krátkosrsté morče výstavy: Marsyas Yasmine Gieree Matějovcová Bára

Nejlepší dlouhosrsté baby New Joy Dandelion Žáková Klára

2. Nejlepší dlouhosrsté baby Henriete Glamorous World Schonová Denisa

3. Nejlepší dlouhosrsté baby Armani Merlin Bohemia Šmejkalová Kateřina

Nejlepší dlouhosrsté junior Juvento von Wuschel Co. Schonová Denisa

2. Nejlepší dlouhosrsté junior Kampalo Cornelia Cavia Ziková Olga

3. Nejlepší dlouhosrsté junior Boy u Stezníka Kratochvílová Andrea

Nejlepší dlouhosrsté adult Dylan z Westminsteru Škoda Milan

2. Nejlepší dlouhosrsté adult Jason Queen Madonna Škoda Milan

3. Nejlepší dlouhosrsté adult Xaro Budweis Řebíková Radka

Nejlepší dlouhosrsté morče výstavy: Dylan z Westminsteru Škoda Milan

Nejlepší bezsrsté baby Brigitte Golden Skinny Pancová Alexandra

2. Nejlepší bezsrsté baby Celesta Tesoro Řebíková Radka

3. Nejlepší bezsrsté baby Emanuel Tesoro Řebíková Radka

Nejlepší bezsrsté junior Yan Farma Kvítkovice Hájková Kyselová Slavěna

2. Nejlepší bezsrsté junior Essence Isobell Šlajchrtová Veronika

3. Nejlepší bezsrsté junior Yoko od Glorie Šlajchrtová Veronika

Nejlepší bezsrsté adult Solange Nickola Pancová Alexandra

2. Nejlepší bezsrsté adult Adamantia Naked od Pikáska

3. Nejlepší bezsrsté adult Awinka Isobell Šlajchrtová Veronika

Nejlepší bezsrsté morče výstavy: Yan Farma Kvítkovice Hájková Kyselová Slavěna

Nejlepší mazlík: Kenny z Úholiček Čálek Petr

2. Nejlepší mazlík: Rozinka Patkoví Michaela

3. Nejlepší mazlík. Bobíšek z Kokce světa

Nejlepší morče výstavy Marsyas Yasmine Gieree Matějovcová Bára

NEDĚLE

Nejlepší morče výstavy Marsyas Yasmine Gieree
        hladké, bílá červenooká
      Bára Matějovcová

clip_image017

BIS - krátkosrsté Marsyas Yasmine Gieree
     hladké, bílá červenooká
     Bára Matějovcová

clip_image019

BIS - dlouhosrsté Dylan z Westmisteru
        peruánec, bílá modrooká
  Milan Škoda

clip_image021

BIS - bezsrsté Yan Farma Kvítkovice
skinny, černá

Slavěna Hájková Kyselová

clip_image023

SOBOTA

Nejlepší morče výstavy Marsyas Yasmine Gieree
        hladké, bílá červenooká
      Bára Matějovcová

clip_image024

BIS - krátkosrsté Marsyas Yasmine Gieree
     hladké, bílá červenooká
     Bára Matějovcová

clip_image025

BIS - dlouhosrsté Dylan z Westmisteru
        peruánec, bílá modrooká
  Milan Škoda

clip_image026

BIS - bezsrsté Mamuts Zorro
      skinny černá
     Blanka Písařová

clip_image028

5. Horšovskotýnská výstava morčat

V sobotu 28. 7. 2012 proběhla již 5. Horšovskotýnskou výstavu morčat. Ta byla součástí 19. Horšovskotýnské výstavy králíků, drůbeže a holubů a Krajské výstavy ovcí a koz v rámci tradiční Anenské poutě. Přihlášeno bylo 75 morčat, nakonec dorazilo a bylo vystaveno 69 morčat. K vidění byla hladká, hladká satén, anglický crested, rozety a v dlouhosrstých šeltie, coroneti a peruánci. Mazlíků bylo 12.  Posuzovala Eva Dýnková.

Přejímka zvířat proběhla od 7.30 do 8.30 hodin. Posuzovat se začalo v 9.00 hodin. Vzhledem k nižšímu počtu zvířat posuzovala Eva Dýnková téměř bez přestávky, skončilo se kolem 13.30 hodin. Během posuzování mohli vystavovatelé vidět kromě stálých expozic vystavených zvířat i střihání ovcí, nahánění ovčáckým psem a vypouštění poštovních holubů. Zakoupit si mohli bohatou tombolu, jejíž hlavní cenou bylo živé sele. Ochutnat mohli výrobky z vepřového a skopového masa a z kozího a ovčího mléka nebo navštívit farmářské trhy. Zajít mohli i do města na Anenskou pouť, která je vyhlášená staročeským jarmarkem ve spodní části náměstí a hudebními vystoupeními v horní části náměstí.

Předání diplomů a cen bylo vyhlášeno na 14.45 hodin. Ceny předával předseda horšovskotýnské organizace pan Petr Lang, který si díky některým jménům morčat procvičil německý jazyk a nezapomněl zkomolit příjmení některých vystavovatelů. Ale to by nebyl on a aspoň byla legrace:) Děkuji všem, kdo se na přípravě a samotné výstavě podíleli. Děkuji členům ZO ČSCH Horšovský Týn za nákup výstavních klecí, za pomoc při stavění klecí, za vytvoření vylepšováku na podlážkách, protože ani nové klece, vyrobené přímo pro morčata nemusí být vždy dokonalé. Děkuji posuzovatelce Evě Dýnkové za posouzení a a vystavovatelům za pomoc při zapisování a vypisování kartiček čekatelů.

JU2L7293-1JU2L7316JU2L7365JU2L7369JU2L7381

Výsledky:

Nejlepší krátkosrsté adult: anglický crested Quargo Cavia Bohemia, černá - bílá, vystavovatel Petr Tryzna
2. nejlepší krátkosrsté adult: hladké Chupa Chups Mown Hay, bílá, vystavovatel Dagmar Bartůšková
3. nejlepší krátkosrsté adult: hladké satén Marsyas Beauty Sunset, krémová, vystavovatel Bára Matějovcová

Nejlepší krátkosrsté junior: hladké Marsyas Top Secret, krémová, vystavovatel Bára Matějovcová
2. nejlepší krátkosrsté junior: hladké Marsyas Yennefer Grace, krémová, vystavovatel Bára Matějovcová
3. nejlepší krátkosrsté junior: hladké Tauridica Z Elfího údolí, bílá červenooká, vystavovatel Jana Krausová

Nejlepší krátkosrsté baby: hladké Marsyas Brooklyn, bílá červenooká, vystavovatel Bára Mětějovcová
2. nejlepší krátkosrsté baby: hladké Marsyas Espirit, krémová, vystavovatel Bára Matějovcová
3. nejlepší krátkosrsté baby: anglický crested Träumelinchen Wolfhager StadtwaldZwerge, černá-červená-bílá, vystavovatel Jakub Jeřábek

Nejlepší dlouhosrsté junior: peruánec Nessaja od Kuličky, černá-bílá, vystavovatel Eva Skládaná
2. nejlepší dlouhosrsté junior: coronet Falča, béžovo-bílá, vystavovatel Markéta Plimlová
3. nejlepší dlouhosrsté junior: peruánec Coudy Waikiki, bílá tmavooká, vystavovatel Lenka Turnerová

Nejlepší dlouhosrsté baby: peruánec Winnetou Meerchengarten, černá-červená-bílá, vystavovatel Eva Skládaná
2. nejlepší dlouhosrsté baby: coronet Patrik Luna, ice cream, vystavovatel Markéta Plimlová

Pořadatelka Michaela Holubová

V neděli 29. 7. 2012 se na barokním venkovském zámku Červený Dvůr nedaleko Českého Krumlova konala první soutěžní a prodejní výstava morčat. Jihočeský zámeček je nyní využíván jako psychiatrická léčebna pro pacienty se závislostí na alkoholu, drogách a gamblingu. Jako součást jejich dobrovolné terapie byla pomoc při organizaci celé výstavy od stavění klecí až po zásobování čerstvě posekanou trávou z bio luk a zeleninou ze zahradnictví léčebny. Pacienti vyrobili i některé ceny pro vítěze, např. keramické hrnečky, barokní venkovní svíčky či ručně šité a malované tašky. Netradiční výrobky tak byly zpestřením běžných pohárů a ňaminek pro morčata od sponzorů ze zoo obchodů. Nezvyklé ceny byly i v podobě volných vstupenek do Cinestaru a Wax muzea voskových figurín. Naučné knihy se schwarzenberskou tématikou, která má souvislost se zámkem Červený Dvůr, věnoval jeden z organizátorů výstavy - Národní památkový ústav. Všem zmíněným i ostatním sponzorům mnohokrát děkujeme.

Na výstavu se přihlásilo 26 vystavovatelů, nejen z Jihočeského kraje, se 104 morčaty. Kuriózní shodou okolností je, že i kapacita lůžek psychiatrické léčebny je 104. Výstavu hodnotili posuzovatelé Petra Švarcová a Petr Tejml. Přibližně polovina přihlášených morčat byla bezsrstého plemen skinny, ani není divu, neboť právě zde na jihu je poměrně silná základna chovatelů tohoto atraktivního a „moderního“ plemene. Ocenění bylo uděleno třicet + tři méně obvyklá, a to cena návštěvníků a dvě ceny posuzovatelů. Seznam oceněných morčat naleznete níže.

Návštěvníci i vystavovatelé zde měli možnost zakoupit drobnosti pro své mazlíky v podobě podestýlky, pelíšků, krmiva atd… Čekání na výsledky posuzování si vystavovatelé po obědě zpestřili organizovanou odbornou prohlídkou interiérů zámku, kde je několik restaurovaných historicky cenných sálů. Během dne se také mohli vydat do parku o rozloze 112 ha s naučnou stezkou nebo se vydat do nedalekého Českého Krumlova a navštívit věž zámku Český Krumlov, jejíž bezplatná návštěva byla zajištěna pro vystavovatele, jejich rodiny a známé.

Věříme, že se výstava uspořádaná na jihu Čech vystavovatelům i návštěvníkům líbila natolik, aby se stala do budoucna tradicí.

Edita Svobodová, Petr Tejml

002006009013015022023027034036040041047049051121123

Ve dnech 7. 7. 2012 a 8. 7. 2012 proběhla 8. a 7. Výstava morčat v Bohuňovicích, která se za laskavé asistence a podpory místní ZO konala již tradičně v příjemném chovatelském areálu ZO Bohuňovice. Každý den se sjelo úctyhodných 140 morčat, nechyběla mezi nimi ani téměř čtyřicítka morčat bezsrstých. Posuzování se, jako každý rok, ujala Denisa Vítková a Andrea Kroftová. Práce jim i přes nesmírné horko, šla od ruky, takže bylo dostatek času na registrace a vypsání diplomů.

Nejlepším morčetem sobotní výstavy se stala červeno-bílá anglická crestedka Xenyanna Cavia Bohemia Denisy Vítkové.V neděli cenu za nejlepší morčátko výstavy získala černo-bílá texlice Carmen Annamílie chovatelky Vladimíry Fidrmucové. A protože výstavy byly letos tak trochu melounové, staly se melouny i součástí ocenění, ať už v podobě těch opravdových kulatých, či v podobě dortíku.

81234567

Výsledky 7. Výstava morčat v Bohuňovicích

Vítěz výstavy - Xenyanna Cavia Bohemia – Denisa Vtíková

1.Bezsrsté - Orion z Bosonoh – Tereza Špalková

2.Bezsrsté – Michell Arsoan – Tereza Špalková

3.Bezsrsté – Coco Chanel krabatar – Rostislav Pavka

1 Dlouhosrsté adult – Windrunner Ceres – Lucia Mikulinová

2 Dlouhosrsté adult – Galactica Galathilion – Marek kopča

3 Dlouhosrsté adult – Tylosi z Přediny – Jiřina Kučerová

1 Dlouhosrsté junior – Bradavička z Přediny – Zuzana Weinlichová

2 Dlouhosrsté junior – Mexavit z Přediny – Zuzana Weinlichová

3 Dlouhosrsté junior – Lara Lascale - Eva Bednárová

1 Dlouhosrsté baby – Wait and Watch z Přediny – Zuzana Weinlichová

2 Dlouhosrsté baby – Bellie Lawanga – Hana Hladká

3 Dlouhosrsté baby – Damla Pascale – Eva Bednárová

1.Krátkosrsté adult – Xenyanna Cavia Bohemia – Denisa Vtíková

2. Krátkosrsté adult – Forget Me Not Cavia Ania – Anna Havlínová

3. Krátkosrsté adult – Rivendell´s Mark – Jana Smahelová

1.Krátkosrsté junior – Cordé Cavia Bohemia – Denisa Vítková

2. Krátkosrsté junior – Odean Nalla Mown Hay – Ivana Velnerová

3. Krátkosrsté junior – Han Solo Cavia Bohemia – Denisa Vítková

1.Krátkosrsté baby - Sorsony Sondre Mown Hay – Ivana Velnerová

2. Krátkosrsté baby – Zephyr Mown Hay – Ivana Velnerová

3. Krátkosrsté baby – Hubert Neon Star – Eva Kasalová

1.Kolekce – Cordé Cavia Bohemia, Darth Revan Cavia Bohemia, Githany Cavia Bohemia, Yanis Cavia Bohemia – Denisa Vítková

1. Krátkosrstý pár – Cordé Cavia Bohemia a Darth Revan Cavia Bohemia – Denisa Vítková

2. Krátkosrstý pár – Han Solo Cavia Bohemia a Hermione Bagwa Cavia Bohemia – Denisa Vítková

3. Krátkosrstý pár – Githany Cavia Bohemia a Yanis Cavia Bohemia – Denisa Vítková

1. Dlouhosrstý pár – Damla Pascale a Don Selian Pascale – Eva Bednárová

2. Dlouhosrstý pár – Zoro z Úholiček a Glenn Povraznícky opál – Lucia Mikulinová

3. Dlouhosrstý pár – Ria od Ječmínka a Nebido z Přediny – Martina Smolková

1. Bezsrstý pár – Zaira z Alexandrie a Kabir Krabatar – Nikol Maretková

2. Bezsrstý pár – Fantasia Golden a Ulaannbaatar Naked od Pikáska – Magdaléna Neuwirthová

3. Bezsrstý pár – Charisma ze Stínu hvězd a Pretor z Dobré vody – Tereza Špalková

Výsledky 8. Výstavy morčat v Bohuňovicích

Nejlepší morče výstavy - Carmen Annemílie – Vladimíra Fidrmucová

1.Kolekce – Cordé Cavia Bohemia, Darth Revan Cavia Bohemia, Yanis Cavia Bohemia a Githany Cavia Bohemia - Denisa Vítková

1. Krátkosrstý pár - Cordé a Darth Revan Cavia Bohemia - Denisa Vítková

2. Krátkosrstý pár - Han Solo Cavia Bohemia a Herminone Bagwa Cavia Bohemia - Denisa Vítková

3. Krátkosrstý pár - Yanis Cavia Bohemia a Githany Cavia Bohemia - Denisa Vítková

1. Dlouhosrstý pár - Zamoa von Alten Bahn a Caramela Annemílie - Vladimíra Fidrmucová

2. Dlouhosrstý pár – Damla Pascale a Don Selian Pascale – Eva Bednárová

3. Dlouhosrstý pár – Zoro z Úholiček a Glenn Povraznícky opál – Lucia Mikulinová

1. Bezsrstý pár – Carbon Krabatar a Fantastica Golden – Magdaléna Neuwirthová

2. Bezsrstý pár – Ulaannbaatar Naked od Pikáska a Fantasia Golden – Magdaléna Neuwirthová

3. Bezsrstý pár – Kabir Krabatar a Zaira z Alexandrie – Nikol Maretková

1. Dlouhosrsté baby - Carmen Annemílie – Vladimíra Fidrmucová

2. Dlouhosrsté baby – Abby Annemílie – Vladimíra Fidrmucová

3. Dlouhosrsté baby – Ess Galathilion – Marek Kopča

1. Dlouhosrsté junior – Bradavička z Přediny – Zuzana Weinlichová

2. Dlouhosrsté junior – Fame and Fortune Cavia Ania – Anna Havlínová

3. Dlouhosrsté junior – Foster Garnet – Eva Bednárová

1. Dlouhosrsté adult – Umberto Annamílie – Vladimíra Fidrmucová

2. Dlouhosrsté adult – Zamoa von Alten Bahn – Vladimíra Fidrmucová

3. Dlouhosrsté adult – Windrunner Ceres – Lucia Mikulinová

1. Krátkosrsté baby – Sorsony Sondre Mown Hay - Ivana Velnerová

2. Krátkosrsté baby – Throe Ravi Mown Hay – Ivana Velnerová

3. Krátkosrsté baby – Lowbacca Cavia Bohemia – Denisa Vítková

1. Krátkosrsté junior – Odean Nalla Mown Hay – Ivana Velnerová

2. Krátkosrsté junior – Chanson de la Soie Mown Hay – Ivana Velnerová

3. Krátkosrsté junior – Cordé Cavia Bohemia – Denisa Vítková

1. Krátkosrsté adult – Valentina Cavia Ania – Anna Havlínová

2. Krátkosrsté adult – Pachama Peppermint Petty – Martina Kletečková

3. Krátkosrsté adult – Magicano AndyMar – Jana Smahelová

1.Bezsrsté – Angie Modrá orchidea – Zdeňka Hlaváčková

2. Bezsrsté – Coco Chanel Krabatar – Rostislav Pavka

3. Bezsrsté – Bruno Arso Peka – Zdeňka Hlaváčková

V sobotu 16.6.2012 se obě výstavy konaly společně v opravdu moc hezkém areálu Toulcova dvora., v prostorách stájí, kde metrové zdi zajišťují i během letních veder příjemné  prostředí.

Přijelo přes padesát chovatelů, kteří přivezli 104 morčátek na výstavu bezsrstých, a 79 morčátek na výstavu teddíků a rexů. Pozvání na posuzování přijala Eva Dýnková a Lenka Fuksová. Oběma moc děkuji za pěknou a rychlou práci, a také za to,že ještě dokázaly odpoledne hodinu a půl neúnavně registrovat všechna morčátka,která si chovatelé přivezli.

Pro vystavovatele bylo v kuchyňce připraveno občerstvení v podobě kávy, čaje a domácí rolády a koláčků. Také každé morče dostalo ráno na uvítanou balíček krmení od sponzora ZOOMIX, dále bylo připraveno seno a hobliny od sponzora PanMalina po celou dobu výstavy,a také tu měli k dispozici omytou a nakrájenou zeleninu.

Výstava proběhla za velmi teplého letního dne, přišlo se podívat hodně návštěvníků, kteří si mohli zvolit nejhezčí morče výstavy. Tuto cenu vyhrál skutečně jen o chloupek před Knoflíčkem, bezsrstý mazlík Bobíšek Petra Čálka. Na výstavě byl také prodej Chovatelských potřeb a krmení, to nabízela firma ZOOMIX PRAHA, a paní Šmrhová - internetový obchod 1TEDDY,také zde bylo k dostání seno a hobliny PanMalina. Martina Nováčková tu nabízela své nevšední pelíšky, které šije i na zakázku, jeden můžete vidět na fotografii, kde v něm pózuje Knoflíček. Ten udělal své majitelce Pavle Zemanové velkou radost, přestože se na předních místech neumístil, soutěžil v kategorii A,vybojoval si čekatelskou kartičku a registraci.

Pavla Zemanová také připravila cenu a diplom pro největšího pohodáře, kterou nezískal kupodivu žádný z mazlíků, ale Vanilla Cavia Carnea Petry Wimmerové.

Děti si po celou dobu výstavy mohly nakreslit morčátko, a za to je čekala odměna v podobě něčeho sladkého i věcného.

Chovatelé si přivezli i hodně morčátek do prodeje, za skvělou práci a dozor zde děkuji své dceři Míše, která měla prodej i kreslící stůl dětí na povel.

Dále bych chtěla moc poděkovat Nikole a Jitce za zapisování, Janě za organizaci při nošení morčat na posuzování,také Evě a Honzovi za fotodokumentaci, Zdeňce za krásné pelíšky,které darovala jako sponzorský dar do cen. Aničce a Karolínce za to, že vydržely celý den v pokladně. A Klárce s Davidem za napsání všech diplomů, za přípravu zeleniny a obsluhu kuchyňky.

A především bych chtěla poděkovat všem sponzorům, kteří skutečně darovali mnoho krásných cen. Byli to:

ZOOMIX PRAHA

Internetový ochod www.1teddy.cz

Limara s.r.o

Seno PanMalina

CHS MIT – MIT

Pelíška Martina Nováčková

CHS Z KOZíHO HRÁDKU

CHS GREYS

Doufám, že se výstava všem chovatelům líbila,že se cítili dobře a příští rok se rádi opět přijedou pochlubit s výsledky své chovatelské práce.

Pokud by měl někdo zájem ,tak zde je více fotek z výstavy, třeba tam je i Váš šampion.

http://td2012.rajce.idnes.cz/nastenka

DSC_2799DSC_3081DSC_2751DSC_2843DSC_2717DSC_3012DSCN6007DSCN6014

5. Výstava laboratorních potkanů a myšek se tradičně konala v Kulturním domě města Bochov. Účast (jak ze strany vystavovatelů, tak ze strany návštěvníků) byla více jak příznivá a vzhledem k převážné části dětské návštěvnosti, se pořadatelé rozhodli nechat vstup pro veřejnost volný.
K expozici potkanů s posouzením se dostavilo více jak 160 zvířat a k názorné ukázce byly vystaveny i laboratorní myšky, jejichž posouzení vzhledem k nízké účasti a neschopnosti výstavy tak pokrýt náklady posuzovatele a cen, muselo být zrušeno. Ale ani tato nemilá ztráta neubrala letošní výstavě na zajímavosti a kráse. Celý den byl v doprovázen zajímavými přednáškami. A to ať z řad chovatelů či pracovníků ze specializovaných pracovišť se zvířaty. Účastníci se bavili nejen programem výstavy, ale i kulturní nabídkou města Bochov a to ať už historickou či posezením v místní restauraci.
Velké poděkování patří vstřícným sponzorům, kteří opětovně věnovali výstavě krásné dary nejen pro vítěze kategorií, ale i pro všechno účastníky. Rádi bychom poděkovali i těm, kteří se na naší výstavu přijeli osobně podívat a své produkty nabízeli k prodeji přímo na místě. Níže zasíláme listinu vítězů i seznam chovatelů, kteří se výstavy se svými miláčky účastnili plus výstavní katalog v elektronické podobě.
Pevně doufáme, že se naše spolupráce promítne i do další ročníků výstavy v Bochově a vzájemnou podporou budeme motivovat nejen chovatele k profesnímu i osobnímu růstu a rozšíření si pohledu v oblasti nejen chovu laboratorních zvířat.
Závěrem bych výstavu zhodnotila jako velmi úspěšnou a to tentokrát i organizačně, kdy se výstava vešla i do časového plánu s ukončením.

S pozdravem

Veselá Miroslava

imageimageimageimageimage

V sobotu 19.5 2012 se konala 4. Chebská výstava morčat v DDM SOVA, stejně jako loni. Půlroční přípravy, které tomu předcházely a zabraly tak většinu mého času se vyplatily. Začněme ale od začátku. Aby bylo vše pečlivě nachystáno na sobotní 8 hodinu ranní, kdy se začali sjíždět vystavovatelé z různých koutů České republiky, byl pátek ve znamení velkých příprav, návozu a rozestavění klecí, převzetí věcných darů od sponzorů a v neposlední řadě pečlivé přípravy výstavních prostor. Vše probíhalo bez sebemenších problémů a tak jsem již něco málo před 8 ráno mohl uvítat první příchozí vystavovatele. Přejímka proběhla rychle a pečlivě a již v 10 hodin se mohlo začít posuzovat.

Letos k posuzovatelskému stolu přijala pozvání Ing. Eva Dýnková a MVDr. Denisa Vítková. Na výstavu se přihlásilo celkem 32 chovatelů a přijelo se předvést 160 morčat různých plemen. Eva Dýnková tak posuzovala krátkosrstá plemena a Denisa Vítková dlouhosrstá, bezsrstá a mazlíky. Posuzování šlo od ruky a průběžně se zpracovávaly výsledky, aby se vše stihlo včas.

Na výstavu přijelo mnoho návštěvníků, převážně s dětmi. Zvědavost byla hlavně u posuzovatelského stolu, kde většinu lidí zajímalo co vše se posuzuje a hodnotí. Kdo měl chuť mohl se stejně jako loni občerstvit v místním bufetu a ochutnat domácí speciality nebo se projít po okolí a podívat se na různé druhy zvířat. Vyhlášení proběhlo krátce po 16 hodině, z důvodu přerozdělení spousty věcných cen, které nám věnovali sponzoři.

Na závěr bych rád poděkoval všem vystavovatelům za jejich účast, sponzorům Asan, Zverimex Pajtaš, Vitakraft, zoohit, JRfarm, Profibed, DDM SOVA Cheb, AKVAZOO, Zvěrokruh, ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců, CHS Queen Madonna, CHS Z Elfího údolí a Inkognito, kteří poskytli krásné a bohaté ceny, posuzovatelkám Evě Dýnkové a Denise Vítkové a všem lidem, kteří se podíleli na organizaci výstavy.

Věřím, že se výstava všem líbila a že se tu příští rok opět sejdeme v tak hojném počtu jako letos.

imageimageimageimageimage

Kompletní výsledky

Dne 12.5.2012 proběhl už 8. ročník Hanácké výstavy ušlechtilých morčat, který se letos poprvé konal formou Tischschau. Soutěžících morčátek bylo na 260 od 60 vystavovatelů. Celá výstava probíhala v poklidném a příjemném duchu, snad jen počasí nám nepřálo. I přes déšť se grilovalo a vystavovatelé i návštěvníci si mohli zakoupit nějakou tu dobrotu z ohně.

Protože posuzovatelům vše šlo jak na drátkách, bylo posouzeno ve skvělém čase.

Tím úplně nejlepším morčetem výstavy se stlala nádherná krémová šeltie Dakota de Grande majitelky a chovatelky Lenky Fuksové. Všichni vítězové si odvezli moc pěkné ceny, za které velmi děkujeme našim sponzorům, kterými letos byli: Profibed, Anbio, Zvěrokruh, Arpalit, Stelivo Bortel, Vitakraft, Zoohit.

ARPALITPROFIBEDJRFarm_banner_468x60bortelVITAKRAFTnavi_top_logologo_zakladni_barva

foto-1foto2foto3P1090454P1090456

LogoDne 21. dubna 2012 se ve Stanici přírodovědců hl.m.Prahy konal první ročník výstavy potkanů a myšek „Česká Myš 2012“ pod záštitou ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců. K vidění byly necelé dvě stovky vystavených potkánků různých variet, barev a typů srsti. Výstavu potkánků doprovázela expoziční výstava myšek, kterou prezentovala přední česká chovatelka myšek Lenka Vejlupková.

32
Vystavovat potkánky bylo možné ve dvou hlavních výstavních kategoriích. První kategorii tvořili potkánci s Průkazem původu (PP), druhou kategorií byli potkánci s Výpisem předků (VP) či bez známého původu, tzv. kategorie Mazlík (PET). Do kategorie Mazlík mohl potkánka přihlásit každý – nemusel být členem klubu chovatelů.
Potkany hodnotila výstavní komise složená z odborných posuzovatelů. U potkanů se posuzovala velikost a váha, typ a stavba těla, hlava, oči, uši, barva srsti, kvalita srsti, znaky, kondice a povaha a také celkový dojem.

4
Celkem bylo uděleno 77 cen. Vítězové si kromě diplomu a poháru, medaile nebo kokardy odnášeli také věcné ceny věnované sponzory tohoto ročníku výstavy.

7
Absolutním vítězem potkanů s Průkazem původu se stal Yagmur z Mouseville s celkovým počtem 97 bodů. Zároveň zvítězil v kategorii Dospělý samec a v kategorii Nejlepší potkan variety dumbo.

5
Zlatým hřebem vyhlašování vítězů bylo vyhlášení 3 speciálních ocenění: 2. VíceMyš, 1. VíceMyš a Česká Myš 2012, které vybírala patronka této výstavy, Ing. Monika Jankovská.

6
Samotnou výstavu potkánků doprovázel bohatý doprovodný program, který tvořila výstava fotografií na téma „Potkan ve městě“ a následná volba vítěze veřejností, hlasování veřejnosti o „Potkana sympatie“ a „Potkana handicap“, výstava plyšových potkánků a myšek „Česká plyš“, odborné přednášky z genetiky a exteriéru potkanů, profesionální fotoateliér a prodej ručně šitých pelíšků pro potkánky. Na výstavě bylo také možné zakoupit mláďátko potkánka nebo myšky z oficiálních chovatelských stanic evidovaných pod Českým svazem chovatelů.

1
O další doprovodný program se postarala Stanice přírodovědců hl.m. Prahy. Pro návštěvníky výstavy byly otevřeny skleníky s expozicí mnoha botanických i živočišných druhů. K vidění byli papoušci, akvarijní rybičky, hadi, kajmani, krokodýl nilský, klokánci či opičky. (foto č.8)

8
Pro návštěvníky výstavy bylo také k dispozici malé občerstvení.
Na 2. Ročník výstavy „Česká Myš 2013“ se můžete těšit v druhé polovině dubna 2013. Informace budou uveřejněny s časovým předstihem na výstavním webu www.chsmouseville.wz.cz/Ceska_Mys/Ceska_Mys.htm.
Pro milovníky potkánků mohu také doporučit 8. ročník Speciální výstavy potkanů v Praze, kde je k vidění přehlídka toho nejlepšího z českého chovu. Výstava se uskuteční v sobotu 18.8. 2012 v ekologickém areálu Toulcův Dvůr.

Plakát

Kompletní výsledky

1.Výstava krátkosrstých morčat se konala 4.3.2012 v Praze - v již dobře známém a oblíbeném ekologickém centru Toulcův dvůr.

Jednalo se teprve o druhou výstavu v České republice, která se uskutečnila formou „tischschau“.

Původně jsme se spolupořadatelkami Denisou Vítkovou a Andreou Kroftovou zamýšlely uspořádat výstavu menší, nicméně velký zájem vystavovatelů nás přiměl počet výstavních míst navýšit.

Nakonec tedy bylo 42 vystavovateli přihlášeno 154 morčat do standardu A a 17 morčat do standardu C, což byl při takové premiérové "krátkosrsté akci" velmi slušný počet.

Potěšila nás účast snad všech předních českých chovatelů krátkosrstých morčat, nechyběly ale ani úplně nové tváře.

K vidění bylo všech sedm krátkosrstých, standardem uznaných plemen, z nichž byli již tradičně nejvíce zastoupeni hlaďáci a US Teddy.

Co se posuzování týče, osloveny byly posuzovatelka Eva Dýnková a adeptka na posuzovatele Aneta Raušová.

K naší velké radosti obě dámy naše pozvání přijaly a svého úkolu se zhostily opravdu svědomitě, stejně tak jako Andrea Kroftová, která díky navýšené výstavní kapacitě musela usednout za posuzovatelský stůl také.

Eva Dýnková posoudila hladké, anglické i americké crestedy a rexe, Andrea Kroftová americké i švýcarské teddy a rozety. Aneta Raušová pak ohodnotila všechny mazlíky.

Oceněna byla vždy první tři místa v plemeni, jen v případě hladkých a US teddy se vzhledem k jejich velkému zastoupení zadávalo míst pět.

První tři místa v BIS kategoriích byla již rozdělena na třídy baby, junior a adult.

Vybrána byla vítězná morčata všech plemen v jednotlivých třídách a z nich pak byli zvoleni vítězové hlavních kategorií bez ohledu na výši dosažených bodů.

Oceněny byly rovněž tři nejlepší páry, nejlepší satén a samozřejmě i nejlepší morče výstavy.

Závěrem bychom ještě rády poděkovaly všem asistentům, kteří ochotně pomáhali s nošením morčat k posouzení, vypisováním čekatelských kartiček či jinak přiložili ruku k dílu, aby s chodem výstavy pomohli.

Opravdu velmi si toho ceníme, ještě jednou díky.

Poděkování samozřejmě patří také našim úžasným sponzorům, kteří 1.Výstavu krátkosrstých morčat sponzorsky podpořili:

Můj chov, Zoohit, JR Farm, Pila Komenický, Aveflor, Pan Malina, chovatelská stanice Von Adelaide a pořadatelské chovatelské stanice Cavia Bohemia, Andymar a Mown Hay.

Věříme, že se všem vystavovatelům i návštěvníkům na výstavě líbilo, všem vítězům ještě jednou gratulujeme a již nyní se na Vás těšíme na 2.Výstavě krátkosrstých morčat, jejíž termín konání je právě v jednání.

Za pořadatelský tým – Ivana Velnerová

 

1.krátkosrstá výstava Toulcák (124)1.krátkosrstá výstava Toulcák (67)1.krátkosrstá výstava Toulcák (74)1.krátkosrstá výstava Toulcák (98)1.krátkosrstá výstava Toulcák (78)1.krátkosrstá výstava Toulcák (61)1.krátkosrstá výstava Toulcák (64)1.krátkosrstá výstava Toulcák (119)1.krátkosrstá výstava Toulcák (137)1.krátkosrstá výstava Toulcák (140)1.krátkosrstá výstava Toulcák (58)1.krátkosrstá výstava Toulcák (16)

První duo výstava ušlechtilých morčat v Turkovicích se konala dne 30.11.2013 v místním kulturním zařízení.

Výstavy, která byla s dvojím posouzením formou Tischschau, se zúčastnilo 47 vystavovatelů z celé republiky. Posuzování se ujaly: Mgr.Bc. Andrea Kroftová, MVDr. Denisa Vítková a Mgr. Anna Havlínová dle platného českého standardu.

Na výstavu bylo přihlášeno 160 morčat všech plemen. Nejvíce zastoupená byla plemena US Teddy a Skinny.

Na 160 morčat bylo uděleno 100 ocenění. Počet ocenění pro každé plemeno, třídu atd. byl stanoven s přihlédnutím k počtu účastníků. Na A,J,B byla rozdělena plemena, v kterých bylo přihlášeno více jak 20 morčat.

Čestná cena posuzovatele (každý posuzovatel udělil 1 cenu).
Nejlepší chovná skupina. Nejlepší saténové morče. Nejlepší bezsrstý pár, nejlepší dlouhosrstý pár, 1.-3.nejlepší krátkosrstý pár.

1.-3. Dlouhosrstý adult, junior, baby

1.-3. Krátkosrstý adult,junior, baby

1.-3. Bezsrsté adult, junior, baby

1.-5. Bezsrsté jednobarevné, 1.-2. Bezsrsté dvoubarevné, 1.Bezsrstý trikolor

1. Rozeta, Baldwin, Merino (1-2 zastoupení v plemeni)

1.-2. Rex, Texel, Švýcarský teddy ( 4)

1.-3. Cuy, Sheltie, Coronet (5-9)

1.-5. Hladké (15), Peruánec (13) a Anglický crested (16).

1.-3. US Teddy adult, junior a baby, jednobarevné, dvoubarevné a trikolor.

Ocenění BIS -Nejlepší morče výstavy získala Mea z Hůrky chovatele a vystavovatele Evy Jarošové s bodovým ohodnocením 2x 98 b.

Naší snahou bylo připravit pěkné zázemí, aby den strávený u nás byl pro vystavovatele i návštěvníky příjemný. Ráno byla pro všechny připravena káva, čaj, medovník a jablečný štrúdl, během celého dne byla možnost zakoupení nápojů a teplého jídla a k tomu dostatek prostoru pro pohodlně strávený den v přátelské náladě a pohodě. Dále prodejní stánek chovatelských potřeb internetového obchodu 1 teddy a pro děti soutěž v malování morčátek, která byla vyhodnocena po ukončení soutěže a dětem předány a zaslány ceny za obrázky.

Děkujeme všem za pomoc při přípravě výstavy a za pomoc při posuzování. Velice si vážíme podpory všech sponzorů a obce Turkovice, kterým také ještě jednou děkujeme.

Soňa Vášová a Veronika Česenková

CHS Z Turkovic CHS Halelujah

DSC_3145DSC_3148DSC_3149DSC_3160DSC_3151

Obě výstavy se konaly 22.6.2013 a jako už tradičně v Praze v areálu  Ekologického střediska Toulcova dvora,kde krásné prostory stájí poskytují příjemné prostředí i při nepřízni počasí. To se naštěstí umoudřilo a vedra trochu polevila.

Na výstavu přijelo 60 chovatelů z celé republiky,vystaveno a posouzeno bylo přes 200 morčat , krásný počet když uvážíme, že výstava se týká čtyř plemen. Posuzování se ujaly Mgr.Bc Andrea Kroftová a Ing Eva Dýnková. Vše proběhlo hladce a rychle, takže odpoledne ještě zbyl čas aby zaregistrovaly všechna morčátka, která si chovatelé přivezli.

Zvláštní poděkování patří Polskému klubu chovatelů morčat,kteří na výstavu přijeli nejen vystavovat ale přivezli i mimořádnou cenu za jejich Polský klub,a to pro nejlepší morče v každém plemeni.

clip_image002

Chtěla bych poděkovat ještě jednou všem sponzorům výstavy.

Firmě:

clip_image004

Dále firmě:

clip_image006 clip_image008

Také internetovému obchodu:

 clip_image010

Firmě. UNIVIT s.r.o, www.roboran.cz

Dále CHS Kozí hrádek za krásné pelíšky, které věnovala jako sponzorský dar, a ještě zvlášť Evě a Honzovi za velkou pomoc při přípravě výstavy, zdravotní kontrolu při přejímce a úklid prostor po skončení výstavy.

CHS Rambíkův sen za pěkné a originální , vlastnoručně vyrobené šperky.

Také bych chtěla moc poděkovat za pomoc všem, kteří mi pomáhali tím, že nosili morčátka a zapisovali při posuzování.

Děkuji ještě jednou všem ,kteří přijeli vystavovat nebo se přišli jen podívat a děkuji chovatelům z Moravy, že se k nám do Prahy vypravili a dorazili i přesto, že naše dráhy se snažily jim v účasti zabránit všemi prostředky. Každopádně se na všechny budu těšit zase příští rok 2014.

imageTřetí roční barevné výstavy proběhl 21. září 2013 na již osvědčeném místě -  na Střední odborné škole veterinární v Kuklenách. Na Barevné výstavě se zadávají ocenění rozdělená nikoli podle plemen, ale podle barev. Místo nejlepšího krátkosrstého a dlouhosrstého morčete tak například „překladu do barev“ vyhlašujeme nejlepší morče černo-hnědé barevné řady (černá, čokoládová, slate blue, lila, béžová), červeno-žluté barevné řady (červená, oranžová, zlatá, šafránová, buff, krémová, ice cream, bílá tmavooká, bílá červenooká) a nejlepší morče v kresbě (bikolor, trikolor, aguti/argente, solid aguti/argente, dalmatin, brindle….). Jelikož bikolorů se letos opět přihlásilo opravdu hodně a my nechtěli nikoho ošidit, tato kategorie se rozdělila ještě podle věku (baby, junior, adult). Skinny morčata měla ocenění zvlášť, mazlíčci rovněž.

S velkou přípravou výstavy se začalo klasicky v pátek v poledne, kdy se navážely, myly a stavěly výstavní klece. V hlavním prostoru se ubytovala vystavená morčátka ve výstavních klecích a skinny morčata ve vlastních boxech na připravených stolech. Boční prosvětlená chodba byla připravena pro posuzovatelky, konec přízemí pro tombolu, horní patro patřilo klecím pro mazlíky a morčátkům na prodej. U hlavního vchodu se usídlila pokladna, před výstavním klecemi prodával potřeby pro morčata opět obchůdek 1teddy.cz.

Sobotní ráno začínalo veterinární přejímkou, které se ujala MVDr. Alena Truhlářová z veterinární kliniky Zoovet. Posouzení bezmála 200 morčat si mezi sebe rozdělili Mateusz Koźuch (PL) a MVDr. Denisa Vítková (CZ). Za jejich precizní práci bych jim chtěla moc poděkovat. Na místě měli návštěvníci možnost hlasovat o Morče sympaťáka a dát tak hlas morčeti, které se jim nejvíce líbilo. Letos opět nechyběla tombola, prodej morčat, komfortem pro návštěvníky a vystavovatele byla opět otevřená jídelna s teplými jídly a přiměřenými cenami, nebo možnost zakoupit něco na zub v automatu.

imagePolovina výtěžku výstavy byla věnována sirotčinci Kisumu Children's Home v Keni. Dětský domov se stará o několik desítek dětí, některé z nich jsou postižené. Na místě pomáhají tři dětští lékaři, personál tvoří zdravotní sestry a vypomáhají někteří dobrovolníci. Tento projekt byl doporučen na základě osobního kontaktu s účetní (maminka mého kamaráda), která pro sirotčinec dobrovolně pracuje. Letošní rok mám tu čest vám oznámit, že se podařilo vybrat skvělých 10.060 Kč. Věnovat jakékoli peníze by nikdy nebylo možné bez úsilí všech chovatelských stanic, kteří se rozhodli být štědří a sponzorovat ocenění pro jednu konkrétní cenu. Výpis všech najdete ve výsledcích pod článkem. Neuvěřitelnou práci zastali také všichni pomocníci, kteří přišli a pomáhali mýt klece, zapisovat posuzovatelům, nosit morčata, psát diplomy, uklízet... Ráda bych všem sponzorům, pomocníkům a chovatelům ještě jednou vzkázala, že si moc vážím, že podpořili dobrou věc. Bez vás by Barevná výstava nevypadala tak, jak ji známe.

Album z výstavy https://picasaweb.google.com/Lealela1/VystavaMorcat2013HradecKralove

BEST IN SHOW – NEJLEPŠÍ MORČE VÝSTAVY

CHIPMUNK Pascale, merino, maj. Eva Hájková

Posuzovatel: Mgr.Bc. Andrea Kroftová
 
Yupee Kvik z Rychnova
image
Nejlepší krátkosrsté morče
Quantum del Titicaca
image

Nelepší dlouhosrsté morče

CELKOVÉ VÝSLEDKY:

I letos (12.7.2014) se opět konala v prostorách Čapkovy Sokolovny Letní Ostravská výstava morčat. Tento ročník byl trošku jiný. Počet morčat byl pouze 100 a poprvé jsme si vyzkoušeli místo klecí krabice od kávy. Firma Delikomat byla tak laskavá a darovala nám 100 krabic od káv do automatů. Jako klece se parádně osvědčily a navíc to vypadalo na stolech moc hezky. I morčátkům bylo fajn.

Posuzování se ujala nová posuzovatelka Anička Havlínová a práce ji šla od ruky. Celá výstava byla v báječné a uvolněné atmosféře.

Velkým překvapením pro vystavovatele bylo „technické zázemí“, které zajistila CHS Pískové Doly. Celá výstava se vyhodnocovala na počítači, takže na místě probíhal tisk diplomů a následně jejich laminace a tisk CACových kartiček. Nikomu nemusely tak upadat ruky od vypisování a vše šlo přečíst.

I na tak malou výstavu se mi povedlo sehnat dost sponzorů. Pro BISe byla hlavní cena klec na morče! A BISe vyhrála nádherná samička Quiskvalis Anubis od Míši Hejné. Chudák Míša si musela zavolat taxíka, aby se na nádraží dostala. Dojela totiž do Ostravy autem a odjížděla naprosto ověšená výhrami.

Myslím, že tento způsob Ostravské výstavy se osvědčil a rádi takto navážeme i příští rok.

Podkategorie