clip_image002[4]

Před pár lety, když se u nás začalo objevovat bezsrsté plemeno skinny, neměl skoro nikdo ponětí o tom, že skinníci, nejsou jediná holá morčátka. Přesto však pár nadšenců importovalo další nahatá morčata – baldwiny - a to až z dalekých Spojených Států Amerických, kde byli vyšlechtěni.

clip_image002Jak jsem již naznačila, baldwin je bezsrsté plemeno. Na rozdíl od skinníků, kteří se rodí již takoví, jací budou celý život, baldwini se rodí s normální srstí, kterou v průběhu prvních několika týdnů života ztrácejí. Srst opadává od hlavičky přes bříško až po zadeček – výsledkem je neskutečně roztomilý a podivný tvoreček. Jejich vrásčitá kůže je na dotyk jiná, ne tak hebká, avšak velmi teplá a příjemná. Některým baldwinům se na kůži objevují pupínky – něco jako akné, a to z toho důvodu, že kožní maz nemá po čem odcházet (běžně vzlíná po chlupech) a proto se póry ucpávají. K baldwinům to patří a nijak jim to nevadí.

clip_image002[4]A jak to vůbec s těmi baldwiny doopravdy je?

Často se o nich traduje, že mají sníženou imunitu, protože jim chybí brzlík. Nic jim nechybí. Absence brzlíku je pověra, která tomuto plemeni brání v rozmachu. Určitě je to veliká škoda, protože chov baldwinů není o nic složitější než chov skinníků, a navíc pohled na olysávající mláďata je nezapomenutelným zážitkem

 

 

Proces opadávání srsti u mláďat

clip_image002[6]

Na začátku byla 4 chlupatá morčátka. Matka genový baldwin, otec baldwin. 2 mláďata zůstala se srstí (tedy genový baldwin) a 2 začala opadávat (baldwin)

clip_image002[8]
stáří 1 týden
clip_image002[10]
stáří 2 týdny
clip_image002[12]
stáří 3 týdny a kousek
clip_image002[14]
stáří 4 týdny