Plánované výstavy

Termíny výstav jsou převzaty z webu vystavy.klubmorcat.cz. Pokud pořádáte výstavu, zadejte událost nebo výstavu na vystavy.klubmorcat.cz, bude zde automaticky uveřejněna

První duo výstava ušlechtilých morčat v Turkovicích se konala dne 30.11.2013 v místním kulturním zařízení.

Výstavy, která byla s dvojím posouzením formou Tischschau, se zúčastnilo 47 vystavovatelů z celé republiky. Posuzování se ujaly: Mgr.Bc. Andrea Kroftová, MVDr. Denisa Vítková a Mgr. Anna Havlínová dle platného českého standardu.

Na výstavu bylo přihlášeno 160 morčat všech plemen. Nejvíce zastoupená byla plemena US Teddy a Skinny.

Na 160 morčat bylo uděleno 100 ocenění. Počet ocenění pro každé plemeno, třídu atd. byl stanoven s přihlédnutím k počtu účastníků. Na A,J,B byla rozdělena plemena, v kterých bylo přihlášeno více jak 20 morčat.

Čestná cena posuzovatele (každý posuzovatel udělil 1 cenu).
Nejlepší chovná skupina. Nejlepší saténové morče. Nejlepší bezsrstý pár, nejlepší dlouhosrstý pár, 1.-3.nejlepší krátkosrstý pár.

1.-3. Dlouhosrstý adult, junior, baby

1.-3. Krátkosrstý adult,junior, baby

1.-3. Bezsrsté adult, junior, baby

1.-5. Bezsrsté jednobarevné, 1.-2. Bezsrsté dvoubarevné, 1.Bezsrstý trikolor

1. Rozeta, Baldwin, Merino (1-2 zastoupení v plemeni)

1.-2. Rex, Texel, Švýcarský teddy ( 4)

1.-3. Cuy, Sheltie, Coronet (5-9)

1.-5. Hladké (15), Peruánec (13) a Anglický crested (16).

1.-3. US Teddy adult, junior a baby, jednobarevné, dvoubarevné a trikolor.

Ocenění BIS -Nejlepší morče výstavy získala Mea z Hůrky chovatele a vystavovatele Evy Jarošové s bodovým ohodnocením 2x 98 b.

Naší snahou bylo připravit pěkné zázemí, aby den strávený u nás byl pro vystavovatele i návštěvníky příjemný. Ráno byla pro všechny připravena káva, čaj, medovník a jablečný štrúdl, během celého dne byla možnost zakoupení nápojů a teplého jídla a k tomu dostatek prostoru pro pohodlně strávený den v přátelské náladě a pohodě. Dále prodejní stánek chovatelských potřeb internetového obchodu 1 teddy a pro děti soutěž v malování morčátek, která byla vyhodnocena po ukončení soutěže a dětem předány a zaslány ceny za obrázky.

Děkujeme všem za pomoc při přípravě výstavy a za pomoc při posuzování. Velice si vážíme podpory všech sponzorů a obce Turkovice, kterým také ještě jednou děkujeme.

Soňa Vášová a Veronika Česenková

CHS Z Turkovic CHS Halelujah

DSC_3145DSC_3148DSC_3149DSC_3160DSC_3151