Plánované výstavy

Termíny výstav jsou převzaty z webu vystavy.klubmorcat.cz. Pokud pořádáte výstavu, zadejte událost nebo výstavu na vystavy.klubmorcat.cz, bude zde automaticky uveřejněna

 

17. 11.2009 - 1. den

Vážení vystavovatelé, přátelé morčat,

pomalu přicházejí informace ze Slovenské Nitry, kde začíná startovat letošní Evropská výstava drobného zvířectva. Čeští zástupci na výstavě - Andrea Kroftová, Martin Krofta a Petr Tejml hlásí : o všechna morčata je postaráno, všichni mají podestýlku - hobliny Tierwohl, seno, granule, směs, jablka, okurku, mrkev (tmavá morčata) a napáječku. Morčata jsou umístěna v komerční části, která je vytápěna na pokojovou teplotu. Všechny klece jsou vybaveny plastovými výztužemi, aby morčata nehlodala mříže (dovezeno z Rakouska).

Všem českým vystaveným morčatům držíme palce.

PS: Jedno morčátko muselo být umístěno do karantény. Při odpolední prohlídce byl zjištěn hnisavý výtok z očí.

 

18. 11.2009 - 2. den

Všechna morčátka z výstavní expozice jsou v pořádku.

Morčátko v karanténě se po aplikaci očních kapek na jednom oku mírně zlepšilo, druhé oko je stále zanícené. Z tohoto důvodu nebylo možné morčátko posoudit.

K snídani dostala morčata zeleninový šopský salát, seno a směs, aby se posilnila na svůj velký den.

Posuzování začalo kolem 10 hodiny a trvalo do večerních hodin.

Posuzovali:

Lena Tysk (Švédsko)  - hladké, anglický a  americký crested, us teddy

Helmut Sakac (Rakousko) - dlouháni (mimo šeltie a coronet), rex, rozeta, satén

Petr Tejml (Česká republika) - šeltie a coronet

Naše morčata si nevedla vůbec špatně.  Ceny budou udělovány zítra. Již nyní se většina našich vystavovatelů může těšit na čekatelské kartičky.

V 20:30 jsme spolu s ostatními připravili a podali večerní baštu pro velké jedlíky a "mazlíkům" přečetli pohádku na dobrou noc.

19. 11.2009 - 3. den

Dnes posuzovatelé rozdělovali ocenění a připravovali podklady pro katalog. Čeští vystavovatelé si vedli velmi dobře. Získali jsme nemalé množství z udílených ocenění - čestné ceny, mistry Evropy a Šampiony Evropy.

Všechna morčátka jsou v pořádku.

20. 11.2009 - 4. den

Katalog vytištěn, morčecí část k nahlédnutí i s výsledky, abyste se - vystavovatelé  měli nač těšit.

Všechna morčátka jsou v pořádku.

 

Výsledková listina jednotlivci (EE Nitra 2009 - jednotlivci 105.53 Kb)
Výsledková listina kolekce (EE Nitra 2009 - Kolekce 50.49 Kb)

 

21. 11.2009 - 5. den

Všechna morčata jsou v pořádku.

22. 11.2009 - 6. den

Ve 14 hodin bylo výstaviště uzavřeno a 26. EV ukončena. Všechna morčátkabyla předána v pořádku. Přes 50  morčat odjelo do nových domovů, některá i do zahraničí - Litvy, Ruska, Itálie, Španělska.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem našim vystavovatelům a jejich morčátkům za perfektní reprezentaci a popřála hodně dalších úspěchů jak  v osobním tak i chovatelském životě.

Dále bych ráda poděkovala všem vystavovatelům, kteří v úterý pomáhali s přípravou  a  v neděli až do samého konce s bouráním  a úklidem expozice. Díky moc, byli jsme moc fajn výstavní tým a moc si vaší pomoci vážím.

Andrea Kroftová

Těším se na viděnou na Evropské výstavě morčat ve Švýcarsku.