V sobotu 23.4.2016 zamířili chovatelé z Čech, Slovenska a dokonce i Polska na tradiční Hanáckou výstavu morčat do Olomouce. V pořadí jedenáctou výstavu pořádala jako vždy Anna Prikrtová (chs Cavia Ania). Stejně jako v předchozích ročnících hanáckých výstavy, již po několikáté byla morčata v průběhu výstavy umístěna ve vlastních boxech, tentozpůsob výstavy se nazývá „TISCHAU“. V příjemných prostorách kulturního domu Lola bylo pro vystavovatele zajištěno bohaté občerstvení z domácí kuchyně. I letos na vystavovatele čekal v odpoledních hodinách sladký zákusek, který všem zpříjemnil výstavní den a tak slova chvály padala na účet paní Havlínové J.

K vidění bylo celkem 187 morčat různých plemen, barev a struktur srsti. Největší zastoupení mělo v počtu 40 morčat plemeno hladké, dále bylo vystaveno 35 anglických crestedů, 34 morčat plemene skinny, 32 morčat americký teddy, 15 sheltií, 7 peruánců, 6 coronetů, 2 texely a třída mazlíků čítala 6 morčátek. Bylo možné vidět i 4 americké crestedy a z těch nejméně zastoupených si mohli návštěvníci prohlédnout 2 rexe, 2 rozety, 3 švýcarské teddy, 2 baldwiny a jednoho cuye.

Posouzení morčat se ujali již tradičně Petr Tejml (chs Westminstr) a Petra Tomášková (chs Farma Kvítkovice).

Po sečtení bodů a rozstřelech byla udělena ocenění a rozdány ceny, které byli díky sponzorům (Zvěrokruh, Darwins, Krmiva Hulín, ProfiBed, Vitakraft, Anbio, RabbitWeed) velmi zajímavé.

clip_image002 clip_image004